В Україні на даний момент домінує штам коронавірусу “Дельта”, але тенденції щодо поширення “Омікрону” у світі свідчать про те, що Україна теж не уникне нового спалаху коронавірусної хвороби. Тож, готовність медичної системи посилюється до навантаження, повідомили у МОЗ України.
“Тенденції щодо поширення “Омікрону” у світі говорять про те, що Україна теж не уникне нового спалаху коронавірусної хвороби. Водночас медична система постійно вдосконалюється до чергового навантаження”, – вказали у МОЗ.
У МОЗ зазначили, що наразі щодо нового штаму COVID-19 “Омікрон”, який швидко поширюється по світу, ще тривають дослідження, проте вже можна виокремити симптоми, які найчастіше зустрічаються у хворих на вказаний штам.
Відтак, у 73% випадків частіше виникає нежить, у 67,5% — головний біль, у 63,5% — втома. Також у 60% випадків спостерігається чхання та біль у горлі.
“Водночас не знайдено значної відмінності від симптомів штаму “Дельта”, який наразі домінує в Україні. У разі захворювання на цей штам, разом із вказаними вище симптомами, також спостерігається кашель (43,5%), хриплий голос (35,7%), озноб чи тремтіння (30%), лихоманка (29,4%), втрата/спотворення нюху та/або смаку (23,7%) тощо”, – йдеться у повідомленні МОЗ.
Новий варіант вірусу, додали у МОЗ, має менший інкубаційний термін, ніж штам “Дельта”. У середньому, за даними наукових досліджень, він становить 3 доби.
Попри те що прояви “Омікрону” здаються схожими на застуду, новий штам, як вказано, також може спричиняти тривалі наслідки для здоров’я, госпіталізацію та летальні випадки. Через стрімке поширення “Омікрону” у небезпеці перебувають ті, хто не пройшов принаймні базового курсу вакцинації проти COVID-19.
“Важливо, щоб кожен дотримувався протиепідемічних правил, адже темпи захворюваності поступово зростають”, – зауважили у МОЗ.
Схожі новини
Чи став COVID сезонним, як грип: відповідь головного санлікаря
COVID-19 затягнувся? Вчені вважають, це може вказувати на гіпермобільний синдром суглобів
Коронавірус переходить в розряд сезонних захворювань – санлікар