fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

В Україні модифікують ракети «Нептун» — Міноборони


В Україні працюють над створенням далекобійної версії ракет для комплексу «Нептун». Це буде модифікація сучасних ракет.
Про це розповів заступник міністра оборони України, генерал-лейтенант Іван Гаврилюк в інтерв’ю «АрміяInform».

«Зараз ведеться робота щодо створення так званого довгого “Нептуна”. Йдеться про нову модифікацію ракети для комплексу “Нептун”. Також ведеться активна робота… стосовно зміцнення системи ППО», — зазначив він.

Гаврилюк зауважив, що Верховний гооловнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний визначив низку серйозних завдань, які стосуються:

збільшення спроможностей обороно-промислового комплексу з виробництва різних категорій озброєння, військової техніки, ракет та боєприпасів;
масштабування виробництва та максимальної локалізації виробництва в Україні зразків і військової техніки, які потребують у ЗСУ.
До цього процесу залучені не підприємства державної форми власності та приватні підприємства, зокрема й ті, що виробляють товари подвійного призначення.

Гаврилюк зазначив, що в контексті розвитку й розширення спроможностей вітчизняного оборонно-промислового комплексу оборонне відомство тісно співпрацює з Міністерством стратегічних галузей промисловості.

Більше про «Нептун»

РК-360 МЦ «Нептун» — береговий ракетний комплекс, здатний уражати цілі на морі крилатими ракетами.

Після анексії Криму український флот втратив низку кораблів, а також протикорабельні комплекси «Рубіж», внаслідок чого ЗСУ не мали можливості ефективно вражати ворожі кораблі.

У зв’язку із цим київське конструкторське бюро «Луч» із 2014 року почало створювати новий комплекс, здатний вражати кораблі на великій відстані. Крилата ракета «Нептун» може влучити в ціль на відстані приблизно 300 кілометрів. Вона має дозвукову швидкість (900 км/год), але летить на надмалій висоті — в лічених метрах від поверхні.

Поділитися цією публікацією