Громадські настрої в Україні похмурі, а критика президента Володимира Зеленського зросла, тому його команді буде важко переконати суспільство у необхідності проведення виборів.
Про це пише видання The Economist у статті “Млявий контрнаступ України псує суспільні настрої“.
Видання зазначає, що український уряд стурбований цією ситуацією.
“Невтішні темпи контрнаступу України були в центрі уваги міжнародних заголовків протягом кількох тижнів. Громадські настрої похмурі. Критика президента Володимира Зеленського зросла, і причини невдоволення зрозумілі. Обіцявши колись марш до окупованого та анексованого Росією з 2014 року Криму, політичне керівництво Києва тепер наголошує на більш реалістичних очікуваннях”, – йдеться у статті.
“Ми не маємо права критикувати військових, сидячі тут, у Києві”, — каже речник Офісу президента Сергій Лещенко. Він порівняв розчарування швидкістю контрнаступу з нетерплячими клієнтами, які чекають свій холодний латте в численних хіпстерських кафе столиці. «Це не той кінь, якого можна шмагати, щоб їхати швидше. Кожен метр вперед має свою криваву ціну”, – зазначає видання.
У статті також йдеться про те, що похмурий настрій поширюється на українську політику, яка була припинена протягом більшої частини війни.
“Усе літо ходили чутки, що офіс пана Зеленського може призначити дострокові парламентські та президентські вибори. Логіка полягає в тому, що для нього краще домагатися переобрання, залишаючись національним героєм, а не після того, як його примусять до мирних переговорів, які можуть вимагати непопулярного припинення вогню або великих територіальних поступок”, – зазначає видання.
“Будь-які вибори, якщо вони відбудуться, будуть референдумом щодо Зеленського. Окрім Залужного, який зайнятий веденням війни, у нього зараз немає явного конкурента. Команда Зеленського розуміє, що це може змінитися”, — каже політолог Володимир Фесенко.
“Проведення виборів під час війни, коли до 6 мільйонів громадян України проживають за межами країни, а сотні тисяч воюють далеко від дому, було б складним. А воєнний стан забороняє проведення виборів, тобто парламент мав би схвалити зміни у виборчих правилах. Спочатку мова йшла про те, щоб провести обидвоє виборів цієї осені, але зараз майже напевно для цього вже занадто пізно — справді, джерела, близькі до Офісу президента, наполягають, що ця ідея була виключена”, – зазначають у The Economist.
“У будь-якому випадку опитування показують, що команді пана Зеленського буде важко переконати громадян у необхідності дострокового голосування”, – йдеться у статті.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post В суспільстві зросла критика Зеленського, а громадські настрої в Україні похмурі – The Economist appeared first on Прямий.
Схожі новини
У Румунії на президентських виборах перемагає проєвропейський політик – дані екзит-полів
У Румунії виявили ознаки російського втручання у виборчий процес
Демографічна ситуація в Україні: в ООН дали невтішний прогноз