fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

В Офісі президента презентували проєкт документу з надання Україні гарантій безпеки: основні положення

В Офісі президента опублікували рекомендації щодо безпекових гарантій для України, які зокрема передбачають утримання держав-гарантів від скасування санкцій проти РФ до припинення агресії проти України та компенсації усіх збитків.
Відповідний документ оприлюднили на сайті глави держави
Рекомендації щодо безпекових гарантій для України 13 вересня презентували керівник Офісу президента Андрій Єрмак і колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен у Києві.
У рекомендаціях закликають до створення Київського безпекового договору – спільного документа про стратегічне партнерство, який об’єднає Україну та держави-гаранти.
Передбачається багаторівневий підхід до гарантій: основна група союзників має взяти на себе чіткі зобов’язання щодо підтримки ЗСУ, а ширша група надасть невійськові гарантії, побудовані довкола санкційних механізмів.
При цьому у повідомленні наголошується, що гаранти повинні утримуватися від скасування санкцій проти Росії, узгоджених з 2014 року, допоки Москва:
– не припинить агресію проти України;
– не гарантує, що в майбутньому не нападе на Україну;
– не компенсує Україні збитки, завдані під час вторгнення.

Зеленський назвав умови початку мирних переговорів з Росією

Крім того, у запропонованих рекомендаціях передбачається:

Україні потрібні ресурси на утримання потужних ЗСУ, здатних протистояти збройним силам та іншим воєнізованим формуванням РосіЇ.
Багаторічні стабільні інвестиції в оборонно-промислову базу України, масштабована передача зброї та розвідувальна підтримка з боку союзників, інтенсивні тренувальні місії та спільні навчання під егідою ЄС й НАТО.
Гарантії безпеки повинні окреслюватиму низку зобов’язань, узятих групою гарантів разом з Україною. Вони повинні бути політично та юридично обов’язковими для виконання.
Договір об’єднає основну групу країн-союзників та Україну. Група держав-гарантів може складатися зі США, Великої Британії, Канади, Польщі, Італії, Німеччини, Франції, Австралії, Туреччини, а також країн Північної Європи та Балтії, Центральної та Східної Європи.
Пакет гарантій містить превентивні заходи військового, фінансового, інфраструктурного, технічного, інформаційного характеру для уникнення нової агресії, а також заходи, які мають бути вжиті невідкладно у разі нового посягання на суверенітет і територіальну цілісність України.
Договір передбачає повноцінний санкційний пакет проти РФ, а також може містити додаткові компоненти, як угоди про забезпечення України сучасними системами ППО/ПРО та регіональні угоди про безпеку в Чорному морі.
Гарантії безпеки не замінюють прагнення України вступити до НАТО.

Все тільки починається: Блінкен прокоментував контрнаступ ЗСУ

Нагадаємо, наприкінці серпня повідомлялося, що міжнародна група завершує роботу над документом із рекомендаціями щодо майбутніх гарантій безпеки для України, які мають унеможливити нову війну в центрі Європи.
Як відомо, державний секретар США Ентоні Блінкен 8 вересня провів зустріч з президентом України Володимиром Зеленським у Києві та поінформував його про військову допомогу нашій країні. Військову допомогу США та союзників підібрано так, щоб Україна перемогла на полі бою, – наголосив тоді Блінкен.
Тим часом у розвідці США вважають, що після успішного контрнаступу у Харківській області ЗСУ можуть витіснити російські війська з інших територій України, які були окуповані в лютому.
Натомість Україна готова вести переговори з РФ тільки після звільнення своїх окупованих території в кордонах станом на 1 грудня 1991 року. Тобто це означає повне звільнення Криму і Донбасу.
Напередодні глава МЗС РФ Сергій Лавров на тлі стрімкого контрнаступу ЗСУ на сході України заявив, що Москва не відмовляється від переговорів з Києвом. Водночас не обійшлося і без традиційних для російської дипломатії погроз.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post В Офісі президента презентували проєкт документу з надання Україні гарантій безпеки: основні положення appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією