Джерело: Facebook-сторінка автора
Команда Трампа, схоже, має переконання, що до кінця квітня все ж буде укладено якусь угоду з Росією щодо припинення вогню. Саме тому і уникає провокувати Путіна: з масовим вбивством в Сумах – “вони помилились”, з резолюцією ООН – “ми зберігаємо простір для мирних переговорів”.
Адміністрація Трампа дійсно зірвала ухвалення спільної заяви G7 із засудженням ракетного удару Росії по Сумах – зокрема, через формулювання “це ще одне свідчення рішучості Росії продовжувати війну”. Бо це нібито завадило би домовлятись з Путіним. При тому, що такі резолюції взагалі ні до чого не зобов’язують. Це спосіб позначити сторони: хто кому “свій”.
Отже, Трампа переконали, що як Путіна не ображати і не дратувати, то вдасться вмовити його погодитись хоч на якийсь формат припинення вогню. Тож Білий дім чекає домовленостей.
Болючі компроміси: як Україні вийти з війни з найменшими втратами
А тим часом в Україні президентом завчасно вже подано до ВР законопроєкт про продовження воєнного часу з 9 травня. Тобто, на Банковій переконані, що домовленості неможливі, на що би не сподівався Трамп. З іншого боку, якщо є така впевненість – то нащо поспішати? Це має стати знаком для Трампа і ЄС, що Київ не вірить в домовленості – тисніть на Путіна активніше?
Однак одночасно Наришкін (голова СВР – служби зовнішньої розвідки окупанта) заявив, що “мирне вирішення в Україні передбачає її без’ядерний статус, скасування дискримінаційних законів і визнання суверенітету кордонів РФ”. Це теж натяк? На те, що саме з отакими привезеними Віткоффом вимогами Трамп погодився і чекає на підписання угоди?
Віддати Росії повністю області, які ворог так і не захопив, та повернути “русскій мір” – в обмін на формальний стан припинення вогню, який від наявної ситуації відрізнятиметься хіба виправданнями кожного удару по Україні (потренувались з Сумами – “це була помилка”, і Білий дім все влаштувало). Тобто, все на ніщо.
В будь-якому випадку, чекати на проміжну розв’язку лишилось недовго.
РФ навмисно била по цивільних у Сумах: чому така квола реакція США
Нагадаємо, 11 квітня спецпредставник американського президента Стів Віткофф та очільник Кремля Володимир Путін провели перемовини, які тривали близько 4,5 години. Напередодні зустрічі Віткофф заявляв, що найшвидшим способом досягти припинення вогню в Україні було б підтримати вимоги РФ і передати під російський контроль чотири українські області.
Згодом спеціальний представник президента США Дональда Трампа Стів Віткофф назвав переговори з очільником Кремля Володимиром Путіним минулого тижня “переконливими”, сказавши, що вони обговорювали кроки, які могли б покласти край війні в Україні та, можливо, призвести до можливостей для бізнесу. “Ключ до загальної угоди обертається навколо “п’яти територій”, – сказав Віткофф, не надавши більше деталей.
Тим часом Президент України Володимир Зеленський рішуче відкинув ідею включення до потенційної мирної угоди з Росією пункту про визнання окупованих територій, яку озвучив спецпредставник Дональда Трампа Стів Віткофф. Зеленський наголосив, що подібні пропозиції перетинають червоні лінії української державності та не можуть бути предметом жодних переговорів.
До слова, політолог Ігор Рейтерович в етері “Прямого” висловив думку, що тези спецпредставника Стіва Віткофа за результатами зустрічі з кремлівським диктатором Володимиром Путіним про “п’ять територій” є досить сумнівними, а оскільки сам Віткофф не є державним посадовцем, тому не варто розцінювати його заяви як офіційну позицію адміністрації США.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
• Матеріали, що публікуються в розділі “ДУМКИ”, відображають думку автора публікації, який несе повну відповідальність за вірогідність інформації.
• Редакція prm.ua може не поділяти думки, викладені в авторському матеріалі.
• Власник вебсторінки в розділі “ДУМКИ” є автор публікації.
The post В очікуванні домовленостей: чому Трамп не хоче дратувати Путіна appeared first on Прямий.
Схожі новини
“Великоднє перемир’я”: РФ вдвічі збільшила застосування FPV-дронів
Молимося за єдність, яка має стати нашим щитом: Порошенки взяли участь у Великодньому богослужінні
Превентивні санкції: Петро Порошенко здобув у суді грандіозну перемогу