Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

В Києві знову почнуть вимикати світло

Мешканці окремих районів Києва в понеділок, 22 червня, повідомили про відключення електроенергії. Зокрема, перебої зі світлом фіксували у Дніпровському, Голосіївському та Дарницькому районах. За словами жителів столиці, у будинкових чатах з’являються повідомлення про початок аварійних відключень.<br /><br /><img src=”https://businessua.com/uploads/images/2026/3481_rrll_b1cdc5b5.jpeg” border=”0″ width=”720″ height=”431″ alt=”31_rrll_b1cdc5b5.jpeg (114.04 Kb)” /> За словами голови Ради Української асоціації відновлюваної енергетики Станіслава Ігнатьєва, по факту в Україні вже розпочався сезон літніх відключень світла через надмірне використання кондиціонерів.<br /><br />Причини відключень<br />«Можна сказати, що сезон літніх відключень електроенергії вже розпочався в Україні. Не забуваємо, що ворог готує наступні обстріли, які можуть ще більше посилити дефіцит через пошкодження підстанцій — хоча й домашнє завдання по їхньому захисту виконано непогано», — зазначив експерт.<br /><br />Головною причиною відключень стало масове використання кондиціонерів внаслідок літньої спеки.<br /><br />«Зараз спостерігається дефіцит електроенергії в ранкові та вечірні години. Це пов’язано з тим, що активно використовується кондиціонуюче обладнання», — зазначив він.<br />Ігнатьєв додав, що зростання температури також суттєво впливає на споживання електроенергії, збільшуючи навантаження на систему.<br />Він також наголосив, що частину енергоблоків атомних електростанцій виведено на планові ремонти, що додатково зменшує доступні потужності.<br />Обмежені можливості імпорту електроенергії<br />За словами експерта, розраховувати на значний імпорт електроенергії з Європи не варто через високий попит у країнах-сусідах на тлі спеки.<br />Він зазначив, що поєднання ремонтів на АЕС, високого споживання та обмеженого імпорту створює дефіцит потужностей у системі.<br />Прогноз щодо тривалості відключень<br /><br />«Не забуваємо, що 2 енергоблоки АЕС, а це 2 ГВт/год — виведені зараз в планові ремонти. Хоч вони й з випередженням графіку йдуть, але все одно. В Європі зараз також спека — у наших сусідів румунів, угорців, словаків, поляків. Тому немає такого об’єму електроенергії у них, щоб нам видавати для покриття нашого дефіциту. Зараз імпорт набагато нижчий. Все це сумарно дає дефіцит електроенергії. Тому в різних регіонах, де найбільше споживання, але немає можливості передати, розподілити електроенергію, якраз і створюється дефіцит», — каже експерт.<br /><br />Світло вимикатимуть, навіть якщо українці будуть менше використовувати кондиціонери, вважає фахівець.<br />«Якщо ми разом зменшимо споживання за рахунок невикористання електроенергії для кондиціонерів, то в ранкові години це може бути до 2 годин, не враховуючи обстріли. В вечірні години — від 3 до 4 годин», — прогнозує Ігнатьєв.<br />Що кажуть енергетики<br />В ДТЕК підтверджують відсутність світла в Дніпровському та Дарницькому районах Києва внаслідок аварії. Згідно з повідомленням енергетиків, електропостачання мали повернути в домівки до 16:00.

Поділитися цією публікацією