Сьогодні в прокат виходить новий фільм Рідлі Скотта “Дім Гуччі”. Це вже друга прем’єра режисера за 2021 рік, який не знімав протягом останніх 5 років.
Кінооглядач “Прямого” побував на передпоказі фільму.
Сюжет стрічки базується на книжці Сари Гей Форден “Дім Гуччі: Сенсаційна історія вбивства, божевілля, гламуру та жадібності”. Це історія сімейної міжусобиці Гуччі, яка призвела до убивства Мауріціо Гуччі його колишньою дружиною Патрицією Реджані та того, що всесвітньо відомий модний дім перестав мати будь-яке відношення до родини Гуччі.
Рідлі Скотт – це режисер, який любить братись за масштабні історії, тому очевидно, що сага про внутрішньосімейну міжусобицю, що призвела до краху цілої бізнес-імперії – це те, що він не міг оминути стороною. Режисер 15 років працював над ідеєю екранізації цієї історії. Певний час його навіть знімали з цього проєкту, замінивши Вонгом Кар-Ваєм. Декілька разів змінювались претенденти на виконання тих чи інших ролей. Але врешті-решт це проєкт постав таким, яким його можна побачити на великих екранах.
В “Усіх гроші світу” та “Останній дуелі” Скотт виводить на центральний план жіночого персонажа. “Дім Гуччі” ще одна така історія. Леді Гага, яка зіграла дружину та убивцю Мауріціо Гуччі Патрицію Реджані, відведене головна роль у фільмі. З усіх сторін її оточує чоловічий світ – тут і тесть Родольфо Гуччі (Джеремі Айронс), і “улюблений дядечко” Альдо Гуччі (Аль Пачіно), і бездарний родич Паоло Гуччі (Джерард Лето, якого ви може не взнати) ну і звісно чоловік – Мауріціо Гуччі (недавній улюбленець Скотта – Адам Драйвер). Однак, якщо героїні “Усіх грошей світу” та “Останньої дуелі” – це образи сильних жінок, які йдуть наперекір всьому заради якось вищої мети. Героїня Леді Гаги – повна протилежність. Це історія про безсумнівно сильну та харизматичну жінку, яка, щоправда, використовувала всю свою силу та харизматичність лише для власного збагачення. Попри неймовірно талановитий акторський склад у стрічці поп виконавиця змогла зарекомендувати себе, як талановита драматична актриса. Її жести, міміка, погляд поведінка в кадрі – все це забирає на себе увагу від чоловічих образів професійних акторів.
Розповідати таку масштабну історію, як крах родини Гуччі – це завдання, яке вимагає створення окремого кінематографічного всесвіту. Скотт дає такий всесвіт глядачеві. За 2,5 години стрічки режисер проводить глядача через Мілан 1970-тих, Нью-Йорк 1980-тих і врешті обриває все це Італією 1990-тих. Розкриває складні стосунки між братами Гуччі, небожами Гуччі, батьками та дітьми Гуччі. Кожна сюжетна лінія у цій стрічці – це окремий конфлікт, які всі разом створюють велику сімейну сагу про міжусобицю.
Історія “Дому Гуччі” – це історія стилю, багатства та пафосу. Кадр за кадром Скотт заповнює вишуканими інтер’єрами маєтків, пентхаусів, гірських шале та домашніх ранчо. Одягає акторів у вишукані костюми (Гуччі повинні вдягатись зі смаком) та доповнює решту кадру пейзажними видами Італії, Швейцарії та Нью-Йорку. Візуальний ефект режисердоповнює зосередженням камери на крупних планах акторів, щоб максимально передати емоції персонажів. А щоб візуальний ефект не працював у цій стрічці самостійно все це Скотт підкріплює саундлистом з хітів Blondie, Енні Леннокс та інших зірок тієї епохи.
Однак дійсно слабка сторона стрічки – це її темп. Якщо в попередній роботі Скотта “Остання дуель” 2,5 години проносяться миттю, то в “Домі Гуччі” деякі сцени тягнуться неймовірно довго, а найбільш епічним та кульмінаційним моментам приділяється зовсім мало часу, що збиває темпоритм стрічки. Однак акторська хімія Драйвера та Леді Гаги, крики Аль Пачіно та лепет Джерарда Лето в пафосно-ренесансній естетиці світу великої моди повністю перекривають недоліки картини. Єдине звісно, що може збивати з пантелику досвідченого глядача – це те, що почасти фільм відходить від реальних подій історії Гуччі, створюючи простір для творчої фантазії режисера. Тому це фільм навряд можна назвати байопік, а радше драмою на основні реальних подій.
В сухому залишку, “Дім Гуччі” – це масштабна, по-особливому пафосна та естетична родинна сага про одну з найбільших сімейних міжусобиць світової фешн-індустрії. Історія про кохання, зраду, помсту та знчимість понять “родина” та “бренд”.
Спеціально для Прямого Ігор Кромф.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.
The post В ім’я отця, сина та дому Gucci: огляд на драму “Дім Гуччі” з Леді Гагою та Адамом Драйвером appeared first on Прямий.
Схожі новини
Всесвітній день рок-н-ролу та батьківська поминальна субота: свята та пам’ятні дати 13 квітня
РФ втратила вже 20% нафтових доходів: на Банковій повідомили, чи триватитимуть удари по російським НПЗ
Трамп переконаний, що Україна та Крим мають бути частиною Росії — ексрадниця політика