Білорусь наразі не має ударного угруповання, яке було б готове для наступу, однак країна проводить навчання особового складу, аби відтягувати увагу та сили України зі сходу та півдня.
Про це в коментарі РБК-Україна розповів представник Головного управління розвідки Міністерства оборони Андрій Черняк.
За словами представника ГУР, починаючи з квітня, Олександр Лукашенко регулярно намагаються уникнути відкритого вторгнення до України, попри те, що він вже давно став учасником цієї війни, коли надав свою територію Росії.
Зараз поблизу кордонів з Україною розташовані шість батальйонів збройних сил Білорусі та один загін сил спеціальних операцій збройних сил РБ.
“Звичайно, що потенційна небезпека зі сторони Білорусі для України існує. З території РБ здійснюються запуски ударних БПЛА, які Росія закупила в Ірану, туди переміщено літаки МіГ-31К, які можуть нести ракети “Кинджал”, – додає Черняк.
Росія тим часом направляє до Білорусі нещодавно мобілізованих громадян. Останні ж також не мають належного озброєння або ж техніки.
“Їх завозять залізничним транспортом. Водночас відремонтовані в Білорусі танки, бронетранспортери відправляють, навпаки, в Росію”, – пояснив Черняк.
Як повідомлялося, іранських інструкторів привезли до Білорусі, де вони навчають російських військових та координують запуски БПЛА по об’єктах інфраструктури в Україні.
Водночас, за даними британської розвідки, малоймовірно, що Росія розмістила значну кількість додаткових військ у Білорусі.
Зазначимо, країни НАТО розпочали військові навчання біля кордонів України та Білорусі.
Нагадаємо, президент Литви закликав посилити санкції проти Мінська, оскільки Білорусь напряму залучена до війни РФ проти України.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post В ГУР Міноборони розповіли, які сили Білорусь зосередила поблизу українського кордону appeared first on Прямий.
Схожі новини
Російський завод з виробництва військової електроніки вдруге припинив роботу через атаку дронів
Орбан виставив Україні умови для продовження санкцій ЄС проти Росії
У Трампа обговорюють надання гарантій безпеки Україні: чого чекають в обмін