Нові санкції Євросоюзу, зокрема і гранична ціна на нафту, змусять Кремль або зменшити фінансування військово-промислового комплексу, або урізати соціальні проєкти для росіян, що викличе невдоволення і протести всередині країни.
Таку думку в етері “Прямого” висловив Вадим Черниш, голова керівної ради Центру безпекових досліджень “СЕНСС”.
“Будемо сподіватися, що санкційний пакет запрацює, і цей сигнал буде правильно сприйнятий індійськими та китайськими компаніями. Загальна ситуація на нафтовому ринку може стати такою, що росіяни відчують нестачу коштів за такої ціни – умовно 47 доларів. Це непогано буде для нас. Росія буде недоотримувати значну частину коштів і змушена буде зменшувати фінансування ВПК. До речі, Путін про це говорив, що в наступні роки вони будуть зменшувати фінансування”, – зазначив Черниш.
“Усе нормально, падаю”: чи врятує друкарський верстак економіку РФ від краху
В іншому разі, за його словами, Кремль буде змушений забирати кошти з соціальних видатків, що викличе серйозні соціальні протести всередині країни.
“Вже близько до межі, коли можуть виникнути серйозні соціальні протести. Головний аспект цього зменшення полягає у так званих державних проектах. Путін створив систему держпроєктів, по яких вони демонстрували, що з федерального бюджету заливають все грошима. Але зараз росіяни згорнули величезну частину цих федеральних держпроєктів, по яким вони піарились. Тепер їх можуть згорнути зовсім, якщо санкції подіють… І тоді росіяни відчують, що вони мають згорнути цілі програми. У сфері охорони здоров’я не буде закупівель ліків, і витрати перекладатимуть на пацієнтів. Це може захитати віру росіян у Путіна і федеральний уряд”, – пояснює експерт.
При цьому він наголосив, що важливу роль відіграватимуть і США, яким варто було б долучитися до таких санкцій.
“Механізм дотримання санкцій буде повним, якщо до цього процесу залучатимуть правоохоронні та розвідувальні органи європейських держав. Бажано, щоб до цього долучилися і Сполучені Штати. Наступним етапом можна говорити з Трампом і його адміністрацією, щоб ці механізми були задіяні в протидії сірій або чорній торгівлі нафтою і нафтопродуктами”, – додав Вадим Черниш.
Ультиматум Путіну: чи готовий Трамп до “пекельних санкцій” проти РФ
Нагадаємо, Євросоюз затвердив 18-й пакет санкцій проти Росії. До пакету увійшли нові обмеження для понад 20 банків, динамічне коригування цінової стелі на нафту та санкції проти тіньового флоту і трубопроводів “Північного потоку”. У Євросоюзі зазначають, що це найсуворіший пакет обмежень.
При цьому Велика Британія приєдналася до енергетичних санкцій ЄС проти РФ. Лондон зменшив граничну ціну на російську нафту з 60 до 47 доларів за барель. Нові обмеження оголосили одночасно уряди Британії та країн ЄС як частину скоординованої стратегії економічного тиску на Кремль.
Як повідомляв “Прямий”, 20 червня кремлівський диктатор Володимир Путін відзначився низкою цинічних заяв щодо перебігу війни з Україною. Він дав зрозуміти, що планує захопити всю Україну, бо вважає її “нашою”, тобто “російською”. Путін також цинічно сказав, що у РФ є “старовинне правило: там, де ступає нога російського солдата, то наше”.
При цьому, на думку політолога Вадима Денисенка, своїми погрозами Путін вкотре засвідчив, що він не збирається зупиняти війну проти України, однак варто говорити не про десятиліття, а про перспективу найближчих років, адже економіка РФ вже не витримує такого навантаження.
Тим часом у Росії спостерігається гострий дефіцит робочої сили у багатьох секторах економіки. “Така проблема фіксується в промисловості, агросекторі, енергетиці тощо. Але найбільше від дефіциту кадрів потерпає будівництво. За прогнозами російських експертів, за 5-7 років в РФ просто не буде кому будувати”, – повідомили у Центрі протидії дезінформації при РНБО України.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Уже на межі: Кремль ризикує залишитись без грошей через нові санкції ЄС appeared first on Прямий.
Схожі новини
В бюджеті ПФУ будуть окремо кошти на виплати за рішеннями
Німеччина хоче переглянути правила соцвиплат для безробітних
Українці активно платять податки за “зайві” метри