
Генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков в інтерв’ю провідному італійському ЗМІ La Repubblica на полях проведення Ukraine Recovery Conference (URC) у Римі розповів про підсумки конференції, ключові чинники, з якими компанія стикається під час війни, та ресурси, які необхідні Україні для відновлення.
Що таке 10 мільярдів євро для країни, якій потрібно пів трильйона, щоб знову стати на ноги? Серед слів подяки за докладені зусилля та рукостискань на знак підтримки, на URC можна було побачити погляди тих, хто розуміє: доки з неба сиплються ракети, жодні інвестиції не принесуть справжніх змін.
— Пане Юрію, як CEO Метінвесту — найбільшого приватного роботодавця в Україні — що ви думаєте про плани з відновлення країни?
— Я можу лише подякувати Європі за надані кошти й радий, що процес починає зрушувати з місця. Але мушу зауважити: 10 мільярдів — це лише 2% від того, що нам потрібно для відбудови країни. І доки триватиме війна, рівень ризику залишатиметься надто високим, щоб залучити приватних інвесторів. Лише підтримки з боку інституцій недостатньо.
— Ви знайшли щось цікаве на цій конференції?
— Такі заходи сприяють встановленню контактів, які в мирний час будуть надзвичайно корисними для відновлення економіки. Я розумію, що цю подію планували тоді, коли перемир’я здавалося ближчим, але сьогодні вона, можливо, виглядає дещо передчасною: ми очікували більше конкретних угод.
— Які проблеми зараз є найнагальнішими?
— Ресурс, якого нам найбільше бракує, — це робоча сила. Лише в Метінвесті зараз відкрито 4 000 вакансій, а ще 8 000 наших працівників служать у ЗСУ — це п’ята частина всього персоналу. Як компанія, завдяки нашій директорці зі сталого розвитку та взаємодії з персоналом Тетяні Петрук, ми активно працюємо над тим, щоб надати можливості ветеранам, які повертаються з фронту. Ми також робимо ставку на працевлаштування жінок і молоді, адже саме вони — майбутнє нашої країни.
— Війна докорінно змінила життя багатьох українців. Які зміни ви спостерігаєте у своїй спільноті?
— Ми продемонстрували вражаючу стійкість і здатність до адаптації. Ті, хто емігрував до Європи, відкрили для себе новий спосіб життя, ведення бізнесу й політики. Ті, хто залишився в Україні, навчилися рухатися вперед навіть у найтяжчі часи. Уся Україна відкрилася Заходу так, як ніколи раніше. І хоча для вступу до Європейського Союзу може знадобитися ще кілька років, розрив зі Сходом уже відбувся.
Схожі новини
Заборона маркетингу призвела до зворотнього ефекту: ціни на ліки зросли
Українці все частіше обирають автономне житло замість багатоповерхівок
ЗСУ з початку доби відбили 148 атак російської армії: які напрямки найгарячіші