Уряд вніс зміни до процедур формування та надання житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщеним особам. Згідно з нововведеннями, уряд прагне забезпечити додаткові гарантії невиселення вразлих категорій ВПО з житла під час воєнного стану та наступних шість місяців.
Про це повідомляє Мінреінтеграції. Це стосується осіб, які переселилися внаслідок збройного конфлікту та інших надзвичайних обставин. Дана ініціатива є частиною заходів, спрямованихна посилення правового і соціального захисту цієї категорії населення.
Хто належить до вразливих категорій ВПО
Заборона на виселення стосується виключно переселенців із вразливих категорій. До них, зокрема, відносяться: особи з інвалідністю; особи віком понад 60 років; діти-сироти та позбавлені батьківського піклування; особи, які самостійно виховують дитину; сім’ї військовослужбовців, які беруть безпосередню участь у бойових діях; багатодітні та малозабезпечені сім’ї тощо.
Оновлені норми враховують важливість забезпечення безпеки та стабільності для внутрішньо переміщених осіб в умовах кризи.
Ця постанова має на меті надати окремим категоріям ВПО додаткові гарантії щодо недопущення їх примусового виселення із житла для тимчасового проживання у період дії воєнного стану і протягом 6 місяців після його припинення або скасування.Це не вперше за останні тижні, коли уряд змінює правила для внутрішньо переміщених осіб.
Наприклад 22 березня уряд прийняв розроблену Мінсоцполітики постанову і уточнив перелік тих ВПО, які матимуть право на отримання виплат протягом ще 6-ти місяців, а саме: особи з тяжкими формами захворювання, яким не встановлено інвалідність; діти, які влаштовані в сім’ї патронатного вихователя; якщо середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача в сім’ї менше 9 444 грн: особи, які доглядають за дитиною до 3 років або дитиною, яка потребує догляду, до 6 років; сім’ї, що мають дітей до 18 років та/або до 23 років, які є студентами денної або дуальної форми навчання; особи які надають соціальні послуги на непрофесійній основі; студенти, які звертаються самостійно, віком до 23 років; особи з інвалідністю ІІІ групи; сім’ї пенсіонерів.
Першочергово виплати були продовжені для людей, які не мають можливості працювати, доглядають дітей або важко хворих чи осіб з інвалідністю, не мають доходів або мають низькі доходи.
Схожі новини
ЗСУ з початку доби відбили 119 атак окупантів: які напрямки найгарячіші
Українців попередили про здорожчання хліба
Путін невдоволений станом економіки рф