Українці, які отримали тимчасовий захист в Італії, можуть оформити виплату в 300 євро на місяць на три місяці. Таким чином загалом вони отримають 900 євро. Програма діятиме протягом усього 2024 року, а гроші почнуть видавати наступного місяця після подання заявки. Про це повідомляє Visit Ukraine. Зазначається: виплата призначена для дорослих людей.
“Уряд Італії виділив фінансову підтримку для українців, які оформили в країні статус тимчасового захисту. Отримати бонус можна у період з 1 січня до 31 грудня 2024 року. Сума виплат дорівнює 300 євро на місяць на одного дорослого. Фінансова підтримка буде надаватись протягом 3 місяців. Тобто максимально одна людина зможе отримати 900 євро допомоги на проживання”, – йдеться у повідомленні.
Як отримати виплату
Щоб почати отримувати виплату, слід подати відповідну заявку. Для цього необхідно звернутися до муніципальної ради міста проживання.При собі потрібно мати низку документів. Зокрема: заяву на отримання бонусу; копію посвідки на тимчасовий захист;копію паспорта; копію італійського податкового коду (Codice Fiscale); свідоцтво про народження дітей (для осіб, які мають дітей).
У Нідерландах захотіли посилити правила для українців
Водночас у парламенті Нідерландів запропонували посилити правила, що регулюють фінансові зобов’язання працевлаштованих біженців. Якщо ініціативу буде схвалено, українцям у цій країні доведеться платити за житло та харчування.Наразі українські біженці в Нідерландах мають статус, який з прав відповідає статусу громадян ЄС. Серед іншого українці мають право на проживання та працевлаштування.Проте також біженці одержують фінансову допомогу в розмірі від 280 до 380 євро на місяць (до 15,6 тис. грн) для покриття житлових витрат. Передбачається, що виплата цієї допомоги має припинятись з моменту отримання роботи. Водночас, контроль за цим процесом викликає проблеми. Крім того, українців звільнено від плати за медичне страхування, комуналку та податки. У парламенті Нідерландів вважають, що ті, хто знайшов роботу, все ж таки повинні мати більше витрат на власні потреби.”Українці, які працюють тут, мають зробити внесок у власне житло. Це те, що мають робити особи, які шукають притулку, і люди, які отримують допомогу. До українців потрібно ставитися так само, як і до всіх інших у цій країні”, – зазначила депутатка Каті Пірі.
Схожі новини
В Угорщині висловилися щодо надання зброї Україні
Кількість загиблих від удару балістикою по Миколаєву зросла до п’яти: у лікарні помер чоловік
“Світ сподівається на ваше лідерство”: прем’єр Японії під час виступу в Конгресі закликав США рішучіше підтримувати Україну