fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Уряд доручив до 1 вересня підготувати у закладах освіти бомбосховища

Навчання в Україні має розпочатися за можливості за графіком 1 вересня, при цьому захисні споруди, зокрема бомбосховища, мають бути підготовленні до використання в разі загрози.
Про це під час селекторної наради з очільниками областей заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
“Навчальний рік має розпочатися з 1 вересня в очному режимі там, де це можливо, а захисні споруди цивільного захисту закладів освіти мають бути приведені в готовність до використання за призначенням”, — йдеться у повідомленні.
У прифронтових областях і прикордонних громадах країни натомість застосовуватиметься онлайн-навчання.
“Безпека дітей — найголовніше завдання при підготовці закладів освіти до навчального року. Усі рекомендації вже розроблені. У сховищах мають бути тепло, світло, вентиляція, вода й усе для комфортного перебування під час тривалої повітряної тривоги. Навчання дітей і персоналу правильному поводженню під час тривоги мають стати регулярними”, — наголосив Денис Шмигаль.
Шмигаль також доручив МВС опрацювати можливість використання комунального транспорту за певних умов для надання послуг із підвезення дітей з та до освітніх закладів.
При цьому міністр внутрішніх справ повідомив прем’єру, що у новому навчальному році у школах України має з’явитись нововведення — тривожна кнопка для звернення до органів Національної поліції.
Тим часом в Україні продовжується процес приймання документів на зарахування дітей до перших класів. Наразі до шкіл вже зараховано понад 300 тисяч майбутніх першокласників.
Нагадаємо, на тлі повномасштабного вторгнення Російської Федерації довелося змінити формат зовнішнього незалежного оцінювання національного мультипредметного тесту, який цього річ його можна буде скласти як в Україні, так і за кордоном, але фізична присутність обов’язкова.
Крім того, як повідомляв “Прямий”, через війну Росії проти України змінився алгоритм вступної кампанії. Школярі в комп’ютерному форматі писатимуть національне мультипредметне тестування (НМТ), що складатиметься з блоків з української мови, математики та історії України.
Водночас випускники шкіл, які вимушено виїхали за кордон, зможуть отримати документ про базову середню та повну загальну середню освіту в українських дипустановах у країні перебування.
Як повідомляв “Прямий”, в уряді закликали освітян на тимчасово захоплених Росією територіях не співпрацювати з ворогом. Батьків же просять не відправляти дітей вчитися в окупантські навчальні заклади, а виїжджати на підконтрольну Україні територію.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Уряд доручив до 1 вересня підготувати у закладах освіти бомбосховища appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією