У четвер, 10 липня, Європейський парламент проголосував проти висловлення вотуму недовіри голові Єврокомісії Урсулі фон дер Ляєн.
Про це повідомляє Politico.
За результатами голосування, 360 депутатів виступили проти, 175 — підтримали вотум, ще 18 утрималися. Загалом у голосуванні взяли участь 553 з 720 членів парламенту, для ухвалення рішення потрібно було не менше 357 голосів.
Якби вотум недовіри було ухвалено, це змусило б фон дер Ляєн та її Комісію залишити свої посади, що могло б призвести до серйозної політичної кризи в Європейському Союзі.
Ініціатором пропозиції виступив румунський депутат від правої партії Європейських консерваторів і реформістів (ECR) Георге Піперя. Він визнав, що очікував провалу голосування, але вважає сам факт ініціативи корисним сигналом для ЄС. Піперя додав, що цей крок «відкриває скриньку Пандори» і доводить можливість кинути виклик президенту Єврокомісії. За його словами, фон дер Ляєн варто готуватися до нових спроб висловити недовіру.
Причиною ініціативи стало розслідування, що розгорілося після скандалу навколо закупівель вакцин від COVID-19 на суму понад 35 мільярдів євро. 26 червня стало відомо про загрозу вотуму недовіри президентці ЄК.
Крім того, суд ЄС ухвалив рішення проти фон дер Ляєн через порушення правил прозорості. Вона відмовилася надати особисте листування з генеральним директором Pfizer Альбертом Бурлою, яке стосувалося постачання вакцин у 2021 році. Позов подала американська газета The New York Times, яка звинуватила Урсулу фон дер Ляєн у необґрунтованій відмові оприлюднити SMS-повідомлення, що узгоджували умови контрактів між ЄС і Pfizer. Суд відхилив аргумент Єврокомісії про неможливість знайти ці повідомлення.
Ця історія відкриває новий розділ у політичних баталіях навколо уряду ЄС, які можуть мати наслідки для довіри до керівництва Союзу.
Слід зазначити, що ультраправі ініціювали вотум недовіри Урсулі фон дер Ляєн, але й лівоцентристські фракції Європарламенту — соціал-демократи, зелені та ліберали — використали цей момент, щоб висловити критику на адресу президента Єврокомісії. Вони обурені співпрацею фон дер Ляєн із правоцентристською Європейською народною партією та ультраправими, звинувачуючи її у відступі від кліматичних цілей і нехтуванні роллю Європарламенту.
Важливо, що для ультраправих, які мають антиукраїнські настрої, ослаблення фон дер Ляєн було б вигідним, адже вона є однією з найактивніших прихильниць України. Водночас лідери лівоцентристів закликають президента ЄК об’єднати зусилля заради спільних цілей ЄС.
Нагадаємо, президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн опинилася в центрі масштабного політичного скандалу, що може обійтися їй посадою.
Як повідомлялося, президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн підтримала початок переговорів про вступ україни в ЄС.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Урсула фон дер Ляєн залишиться на посаді: депутати відхилили вотум недовіри appeared first on Прямий.
Схожі новини
Порошенко після масованого обстрілу столиці повіз чергову партію дронів на фронт
Росія на межі нової економічної нестабільності: інфляція злетіла до максимуму за три роки
У Києві застрелили полковника СБУ: оголошено план “Перехоплення”