Попри те, що влада в Україні “перестала боротися за амбіційні рішення” саміту НАТО у Вашингтоні, треба продовжувати працювати з країнами-членами Альянсу, взявши за приклад Німеччину, яка доєдналася до лав організації у 1955 році.
Про це заявив Костянтин Єлісієєв, представник України при Європейському Союзі у 2010-2015 роках, Надзвичайний і Повноважний Посол України.
“Залишаються лічені дні до саміту НАТО. Звичайно, у нас було багато очікувань, багато було сподівань, і небезпідставних. До речі, минулого тижня була позитивна новина, що нарешті узгодили консенсусом кандидатуру нового генерального секретаря НАТО – нинішнього прем’єр-міністра Нідерландів Рютте, і він з 1 жовтня почне працювати. Звичайно, дуже прикро, що ми так швидко, я маю на увазі, українська сторона “склала ручки” і перестала боротися за амбіційні рішення саміту”, – зазначив дипломат.
Однак він висловив переконання, що ще не все втрачено, тому треба працювати далі. “Я розумію, що є позиція, і ви всі знаєте, країн, двох країн – це Німеччина і Сполучені Штати. Але ми про це попереджали і казали, що Україна має працювати на результативність саміту в Вашингтоні ще на другий день після завершення саміту в Вільнюсі. Звичайно, я вважаю, що не все ще пропало, тому треба продовжувати працювати над цим”, – додав Єлісєєв.
Дипломатія від Банкової: влада ігнорує саміт НАТО та відкинула ініціативи Макрона – нардеп
Окрім того, він наголосив, що Україна має всі шанси стати членом Північноатлантичного альянсу, як це було з Німеччиною у 1955 році.
“Дійсно згоден з тим, що сказав президент Зеленський, що все-таки лідери світу мають продемонструвати сміливість і брати приклади з історії. Ми всі знаємо цю історію, як в 1955 році частину окупованої Німеччини прийняли до лав Альянсу, незважаючи на те, що інша частина була окупована радянськими окупаційними військами. І в той час навіть Радянський Союз загрожував, до речі, ядерному удару і Третьою світовою війною. Вам не здається, що це аналогія з історією? Але в той час лідери НАТО були досить мудрі і далекоглядні, і незважаючи на ці погрози прийняли частину Німеччини до лав Альянсу”, – нагадав український дипломат, закликавши чинну владу діяти аналогічним чином.
Натомість, за інформацією ЗМІ, Україна не почне переговори про членство на 75-му ювілейному саміті НАТО, який відбудеться у Вашингтоні в липні, однак Альянс оголосить структуру для координації допомоги в довгостроковій перспективі.
Як відомо, Вашингтонський саміт – це майбутня зустріч глав держав і глав урядів тридцяти двох членів Організації Північноатлантичного договору (НАТО), їхніх країн-партнерів і Європейського Союзу, яка відбудеться 9-11 липня 2024 року. Зустріч зокрема буде зосереджена на відповіді Альянсу на ескалацію глобальних загроз миру та демократіям, приділяючи особливу увагу вторгненню Росії в Україну, включно з експортом Північною Кореєю військового обладнання до РФ.
Тим часом Петро Порошенко зустрівся з французьким сенатором, доповідачем із питань України Ронаном Ле Глеутом. П’ятий Президент подякував за лідерство Франції у наданні політичної, економічної та військової допомоги Україні, а також за багатопартійну підтримку нашої держави. Окрім того, Порошенко закликав сенаторів Франції підтримати запрошення України до НАТО.
Водночас нещодавно президент Володимир Зеленський заявив, що обидва кандидати на посаду президента США не підтримують членство України в НАТО.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Уроки історії: Україна може стати членом НАТО, як Німеччина у 1955 році – Єлісєєв appeared first on Прямий.
Схожі новини
США анонсували посилення ППО України
“Укрзалізниця” призначила додаткові поїзди з Києва до Одеси та Харкова
У Києві у найближчі години очікується гроза, оголошено перший рівень небезпеки