Україна виділила державне фінансування на забезпечення вакциною проти COVID-19 на наступні два роки, наразі Міністерство охорони здоров’я має три можливі варіанти проведення вакцинації проти COVID-19.
Про це в інтерв’ю виданню “Фокус” заявив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.
В Україні можуть дозволити COVID-вакцинацію дітей від п’яти років, але є умова
” У нас є підтверджене фінансування на 2022-2023 роки, тобто найближчим часом держава буде точно забезпечувати громадян вакциною. Підписано контракти з Pfizer Inc. на постачання вакцини в цьому і наступному роках. Цих препаратів має вистачити для проведення як базового курсу, так і отримання бустерної дози. І у нас не закривається опція з використання механізму COVAX”, – підкреслив Кузін.
Він зазначив, що в перспективі можна говорити про те, що вакцинація проти COVID-19 перейде на комерційні рейки, проте наразі це складно спрогнозувати в часі.
За словами заступника міністра, надалі є три можливі варіанти проведення вакцинації проти коронавірусної хвороби. Це, зокрема – розробка універсальної вакцини, яка охоплюватиме всі можливі штами, і вакцинація приблизно раз на два роки, або другий варіант – використання специфічних бустерів.
Іншими словами, коли ми розуміємо, що Україні загрожує конкретний штам, наприклад, той самий “Омікрон”, то використовуємо омікроноспецифічний бустер. Це ситуативне рішення, воно теж непогане. Але проблема в тому, що розробка специфічного бустера потребує значного проміжку часу, і країни можуть не встигати своєчасно отримувати такі препарати
Ігор Кузін Заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар
Третій варіант, за словами Кузіна, це щеплення проти COVID-19 буде умовним компонентом протигрипозної вакцини. Головний санітарний лікар зазначив, що вона буде рекомендована для використання перед початком епідемічного підйому ГРВІ.
До України прибула перша партія пігулок від коронавірусу “Молнупіравір”
Як відомо, міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що в Україні розпочався спалах коронавірусу. Найскладніша ситуація у західній частині країни.
Нагадаємо, що згідно з прогнозом НАН України на початку лютого кількість нових COVID-випадків може сягнути 52 тисяч на добу. Натепер найвищі показники зараження й госпіталізації фіксують серед дітей.
До слова Міністерство охорони здоров’я зареєструвало в Україні препарат для лікування COVID-19 “Молнупіравір”.
До того ж МОЗ вирішило почати бустерну вакцинацію всього дорослого населення. Спочатку рекомендували робити бустер через 6-9 місяців після отримання другого щеплення від COVID-19.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Універсальна вакцина чи нові бустери: у МОЗ пояснили, як планують боротися з COVID-19 appeared first on Прямий.
Схожі новини
ЗСУ з початку доби відбили 129 атак окупантів: де відбулось найбільше боєзіткнень
Канада, Велика Британія та Франція погрожують Ізраїлю відповіддю через ескалацію в Газі: деталі
Трагедія на Миколаївщині: трирічна дитина загинула внаслідок вибуху гранати у дворі будинку