fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Українці поскаржилися на проблеми зі зняттям арешту з рахунків

Клієнти українських банків скаржаться на те, що виконавці знімають арешт з їх рахунків, але до фінансової установи ця інформація не доходить.

Як правило, такі процедури відбуваються блискавично, але, як розповідає приватний виконавець Андрій Авторгов, заминки дійсно бувають. Але не з вини виконавців.

Справа в тому, що майже всі банки дотримуються такої позиції: всі документи, що стосуються накладення і зняття арешту з рахунків, потрібно спрямовувати не на філію, а саме за юридичною адресою банку – в центральне відділення. Є банки, зареєстровані у Львові, Одесі, Києві та інших містах. Тому і виникають проблеми.

“Наприклад, Приватбанк сьогодні зареєстрований в Києві, але вся його обробка кореспонденції, наскільки мені відомо, відбувається в офісі в Дніпрі. Потрібно деякий час, щоб документи отримало київське центральне відділення”, – говорить він.

Знову ж, за словами Авторгова, питання часто впирається у відсутність електронної взаємодії. До слова, у “Привату” воно є, тому зняття арешту рахунків клієнтів відбувається дуже швидко. Ті банки, які приєдналися до електронного документообігу, з ними відповідно і менше проблем.

“Щодо інших банків, то тут можливі затримки, оскільки і” Укрпошта “не завжди працює задовільно. Виконавець вже відправив паперове постанову про зняття арешту, а воно десь лежить на поштовому відділенні. Може, листоноша не доставив кореспонденцію банку. І таке буває “, – ділиться досвідом виконавець.

Можливо і таке, що самі співробітники банків ще не забрали документи виконавців з поштових відділень, як того часом вимагає оператор.

Поділитися цією публікацією