fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Український контрнаступ: відставити зраду, увімкнути мізки

Джерело: Facebook-сторінка автора
Тема “провалів” українського контрнаступу зараз одна з ключових у медійному просторі. Що абсолютно логічно. Є сили в Росії, які активно її качають на експорт. Своїх заспокоїти теж намагаються, щоб вірили в мудрість вождя, але головне донести ці тези до Заходу. Щоб наші союзники зосередилися не на військовій допомозі Україні, а на примусі Києва до переговорів. Їх підтримує частина західних політиків і ЗМІ. Хтось на зарплаті, хтось через інші причини. В українців потрібно посіяти страх і зневіру у власні сили – це теж їхнє завдання.
Тез небагато. По суті одна багатогранна. Український контрнаступ просувається занадто повільно. Тому що окупанти добре укріпилися (це правда), тому що в України забракне резервів і Захід втомився (ці обидва брехня). Ну і яскраві образи – за таких темпів ви звільните країну років через п’ятнадцять, люди скінчаться, чи варте це таких жертв, і чи не краще зайнятися пошуком зради всередині України? Ось така нехитра методичка, яку я бачу навіть читаючи новини уривками з телефону. А тепер до реальної картини. По потилиці я за це начебто отримати не повинен, тому що ніяких таємниць не знаю, а всю картинку легко намалювати, маючи мінімальні знання й оцінюючи роботу ЗСУ за останній рік.
Контрнаступ тільки почався, і говорити про терміни в лінійній прогресії просто безглуздо. Пів року або п’ятнадцять років – усе це ворожіння на кавовій гущі. Усі терміни змінюються на нашу користь, і варіантів я бачу лише два. Обидва вже були. Перший – звільнення Харківської та Сумської областей. Пам’ятаєте цей прорив? Його, до речі, готували довго. І одним із чинників перемоги стала… потужна підготовка до штурму Херсона. Ми реально стягнули туди велику силу, а ворог для оборони основні резерви. Просування вперед було дуже важким і з втратами. Ворог уже не сумнівався, що там буде вирішальна битва. І тут зухвалий десант на півночі. Усе, звільнені території, а противник із ганьбою відступає.
Вони й зараз не знають, де чекати основного удару. Свіжі резерви готові опинитися де завгодно. І опиняться там, де Генштаб побачить оптимальний варіант. Або де буде слабина в обороні. Їх багато насправді. Бахмут – одразу два. На Півдні, де успішно і жорстко працює Окрема Третя Штурмова, і на півночі, де героїчно б’ється #ГРІМи знаменита 57-а. Підрозділів більше, але без дозволу називати не буду. Де раптом буде прорив і свіжі сили? Ніхто не знає. Під Херсоном варіантів менше, зате на Південному напрямку ЗСУ прогризають одразу чотири напрямки. Повільно. Але ми ж не хочемо покласти Сили Оборони, як росіяни на нескінченних штурмах Бахмута? Ворог не знає, на якій із мінімум семи ділянок чекати головного удару і коли.
Ну і як другий сценарій з приводу потужних укріпрайонів нагадаю вам знову звільнення Херсона. Він був укріплений, як Цитадель. І стягнули туди все, що знайшли. Але коли його з боями обійшли з двох боків і підтягнули арту – логістика накривалася. А ось ризик оточення угруповання став реальним. І укріплене місто перетворювалось на пастку. Ворог був змушений швидко зробити жест доброї волі.
Генштаб може працювати за будь-яким із двох цих сценаріїв. Або зробити з них комбінований. Не виключено, що є й інші сюрпризи, про які ми не підозрюємо. Тож для скиглення немає жодних причин. І для розмов про повільний темп і “нам потрібно 15 років за такої швидкості” немає підстав. Тому що нерозумно заради миттєвої картинки покласти особовий склад із технікою за місяць-два. Віримо в Перемогу і допомагаємо ЗСУ.
Конкретніше про допомогу. Днями ми зібрали на ремонт дуже потрібного хлопцям під Бахмутом квадроцикла. І я вже писав, що потрібна апаратура для нового КСП, дрони. І з транспортом у нас швах. Для розуміння – дуже потрібно на кілька днів у столицю, а машини просто немає. Їх не вистачає. Якісь можна відремонтувати, якимсь влучанням розібрані в нуль. Тож підтримати можна за картками:Приват 5168745033419075, Монобанк 5375414136482931.
The post Український контрнаступ: відставити зраду, увімкнути мізки appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією