fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Українські дрони-матки зі штучним інтелектом вперше застосували проти російських цілей

Безпілотні кораблі-матки вперше успішно виконали автономні місії з ударними дронами FPV під час випробувань проти російських цілей.
Про це заявив український стартап Strategy Force Solutions (StratForce), передає Forbes.
Зазначається, що одна операція коштує 10 тисяч доларів в той час, як вартість ракетних атак може досягати мільйонів.
За словами технічного директора стартапу Андрія, прізвище якого не розголошується, такі материнські безпілотники можна використовувати для ударів по російських літаках на землі, засобах протиповітряної оборони чи військовій інфраструктурі.
Такі системи ефективно уражають також нафтосховища, розподільчі мережі та залізниці. На відміну від російських БПЛА типу Shahed, GOGOL-M можуть атакувати не одну, а кілька цілей, а також не обмежуватися статичними об’єктами.
Дрон-матка GOGOL-M доставляє 2 FPV-дрони до цілі на відстані до 300 кілометрів. Після скидання ударних дронів носій повертається, а FPV-дрони самостійно виконують атаки, керуючись штучним інтелектом.

За словами аналітика видання Девіда Гемблінга, фактично, це можна розглядати як робочу версію автономної системи далекої дії, яку зараз будує Пентагон, або корабель-матку для дронів, нещодавно продемонстрований Китаєм.
“Об’єднавши їх (маленькі дрони типу FPV) з материнськими дронами з ШІ, ми можемо гарантувати точні удари” – каже Андрій.
Ключовим продуктом StratForce є система SmartPilot, яка використовує комбінацію передових датчиків і ШІ.
Лідар, лазерний радар, створює 3D-карту околиць і працює за будь-якого освітлення і погодних умов. Інша головна функція SmartPilot – це ШІ, який об’єднує дані з кількох датчиків для сприйняття довкілля і розпізнавання цілей.
“Це дає змогу ШІ ухвалювати рішення, прокладати траєкторію польоту і виконувати місію так само, як пілот-людина”.
Андрій каже, що SmartPilot може виконувати місії автономно, знаходячи шлях до вказаного місця і вражаючи там цілі. Він забезпечує автономний політ, навігацію та взаємодію без GPS і без постійного контролю оператора.
При цьому, на відміну від Shahed, SmartPilot не обмежується статичними цілями, він здатний виконувати посадку і очікування цілей, а також автономний пошук у реальному часі:
“Безпілотники можуть приземлятися і чекати на авіабазі прибуття літаків або виходу зі своїх укріплених укриттів. Або їх можна залишити на шляху конвою, готовими до автономної атаки при його появі”.
Андрій каже, що StatForce наразі може виробляти 50 безпілотників-маток GOLGOL-M на місяць і 400 ударних безпілотників типу FPV, але це залежатиме від отримання контрактів від військових. При цьому поки що відгуки про випробувальні місії були позитивними.
“Це схоже на відеогру. Я просто встановлюю контрольні точки, обираю цілі і спостерігаю, як це працює” – розповів один із випробувачів.
“Спостерігати з координаційного центру дуже цікаво. Хотілося б тільки збільшити боєголовку і збільшити дальність до 500 кілометрів” – каже інший.
Нагадаємо, українські інженери створили революційну систему протиповітряної оборони — Sky Sentinel, яка працює повністю автономно завдяки штучному інтелекту. Цей високотехнологічний комплекс вже успішно випробували у реальних бойових умовах — він ефективно знищує ворожі дрони, включно з “шахедами”.
Як повідомлялося, Україна отримає 6 тисяч ударних БПЛА від європейської компанії Helsing. Дрони мають запрограмований штучний інтелект.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Українські дрони-матки зі штучним інтелектом вперше застосували проти російських цілей appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією