Близько 50-80% біженців з України мають намір повернутися додому після поліпшення ситуації в країні. Головною причиною цього називають бажання возз’єднатися з родиною.
Про це свідчить дослідження Лариси Таміліної для VoxUkraine.
Загалом в опитуванні взяли участь 36 жінок віком від 22 до 46 років. Понад половина з них (58%) перебували в шлюбі й мали дітей. Також 75% мали вищу освіту. Відносна більшість повернулася після короткого періоду відсутності з Польщі (42%) й Німеччини (25%). Решта приїхали з Болгарії, Румунії, Словаччини та Греції.
Фото: Reuters
Серед основних причин повернення в Україну респонденти назвали такі:
потреба чи бажання об’єднатися зі своєю родиною (33%);
відносне поліпшення загальної ситуації (25%);
робота (25%);
проблеми з дітьми (17%).
“Респонденти в моїй фокус-групі надавали різноманітні пояснення, коли їх запитували про другу причину повернення. Переважна більшість заявили, що прагнули повернутися додому, що вказує на психологічне виснаження та дестабілізацію, які війна завдала їхньому повсякденному життю. Менші частки виділили потребу об’єднання із сім’єю та поліпшення ситуації в Україні як другу за значущістю причину повернення. Третина респондентів назвали основними підставами для переривання перебування за кордоном відсутність фінансових ресурсів або належного житла”, — пояснила авторка дослідження.
Попри різний досвід моїх респондентів, усі вони відповіли однаково на моє запитання, де бачать себе через 6 місяців. Усі повідомили, що лише в Україні. Якщо це так, то їхній особистий досвід може стати вагомим чинником змін в Україні. З одного боку, українці, які поїхали до інших країн, зіткнулися з новими умовами, сформованими різними політичними та культурними особливостями цих країн. Тож ті, хто повертається, можуть спробувати впровадити позитивні закордонні елементи в український контекст. Ці позитивні аспекти можуть набувати різних форм, починаючи від їжі та оздоблення будинків до способу життя загалом.
Лариса Таміліна Аналітикиня VoxUkraine
Фото: Reuters
Водночас масовий виїзд українців за кордон позбавив ілюзій щодо рівня життя в інших країнах. Багато респондентів згадували дискримінацію й обмежені можливості, з якими іммігрант може зіткнутися в будь-якій країні ЄС.
“Це змусило їх зрозуміти, що рідна держава може запропонувати ліпші можливості й права в багатьох аспектах життя чи праці. Нарешті більшість учасників моєї фокус-групи побачили, що Україна не настільки сильно відстає від багатьох країн-членів ЄС. Звісно, якість життя в Україні ще далека, наприклад, до німецької. Однак багато хто вважає, що країна на правильному шляху й здатна запропонувати гідні умови життя”, — зазначила Таміліна.
Фокус дискусії на Заході має зміститися з допомоги українським біженцям на те, щоб допомогти Україні виграти війну. Оскільки правильною стратегією є лікування причин, а не пом’якшення симптомів. Адже якби не було війни, то не було б і біженців з України.
Лариса Таміліна Аналітикиня VoxUkraine
Нагадаємо, за п’ять місяців повномасштабного російського вторгнення Сполучені Штати прийняли понад сто тисяч українських біженців. Українці, які в’їхали до США, зможуть здобути американське громадянство, але на це можуть піти роки.
До слова, з 31 липня змінився формат підтримки українців, які переїхали до Грузії через повномасштабне вторгнення військ Російської Федерації.
Як відомо, українці, які знайшли прихисток у Польщі, отримали доступ до медичної допомоги в цій країні на рівні з її громадянами. Надання медичної допомоги для українців безоплатне.
Крім того, Бельгія, Італія й Люксембург отримають додатково 433, 79 мільйона євро для підтримки людей, які переїхали через війну в Україні.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Українські біженці прагнуть повернутися додому: основні причини appeared first on Прямий.
Схожі новини
ЗСУ за добу знищили 1300 окупантів та 51 артсистему ворога
Які нові легковики обирають українці
В яких областях рекордно подорожчали квартири