
Україна ризикує зіткнутися з нестачею водних ресурсів протягом найближчих 10–15 років. Великі міста отримуватимуть воду погодинно.
Про це заявив очільник Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Сергій Сухомлин в інтерв’ю “Телеграфу”.
За його словами, на ситуацію впливають одразу кілька чинників – зміна клімату, технічні втрати у водоканалах, низький рівень очищення стічних вод, а також дії РФ, що вже нині зменшують доступні для України обсяги води, зокрема на півдні країни.
“Ми бачимо зміни клімату, бачимо певну поведінку наших сусідів, яка призведе до зменшення доступних об’ємів води. Зокрема, на півдні. Відповідно, для нас важливо вже зараз подумати про забезпечення потреб Одеси, Херсону. Якщо нічого не робити, років за 15 матимемо серйозні проблеми з водою в Херсоні, тому включатись треба вже зараз” – пояснює фахівець.
Він зазначив, що наразі в Україні очищується лише 32% стічних вод, тоді як у країнах ЄС цей показник перевищує 80%. За його словами, за найгіршим сценарієм, країна перейде на погодинне водопостачання.
“Якщо будемо продовжувати ту ж політику в цьому секторі, з такими ж втратами води на підприємствах водоканалів, якщо ми будемо скидати в річки неочищені каналізаційні стоки, то через 10 років частина великих міст України будуть отримувати воду погодинно. А деякі великі міста, наприклад Одеса, можуть і взагалі стати обмеженими у водопостачанні” – наголосив Сухомлин.
Як один зі стратегічних кроків, він пропонує включити будівництво нового водогону до Одеси в інфраструктурний проєкт зі зведення прямої траси до дунайських портів – в обхід території Молдови. За його словами, Світовий банк уже проводить техніко-економічні розрахунки, і після отримання результатів Україна перейде до пошуку фінансування.
“Одесу треба з’єднати з дунайськими портами прямою трасою, без фактичного заїзду в Молдову. Відповідно, ми розуміємо, що водогін для Одеси треба закладати в цей же проєкт, тобто об’єднувати з будівництвом траси. Це вже не про відбудову, а про побудову ще кращого, ніж було раніше… Але цю проблему вже треба вирішувати” – підкреслив Сухомлин.
Нагадаємо, Національний банк України (НБУ) погіршив прогноз дефіциту електроенергії на наступні два з половиною роки.
Схожі новини
Залужний: Україна не поверне кордони 1991 чи 2022 року без знищення потенціалу Росії
Інфляція в Україні перевалила за 15%: прогноз НБУ дає надію на стабілізацію
Які старі українські копійки високо цінуються серед колекціонерів