Нацбанк прогнозує зростання зарплат в Україні – причому не лише номінальних, а й реальних. Тобто купівельна спроможність українців зросте. Причиною цього процесу в регуляторі називають зростання конкуренції серед роботодавців за кваліфікованих спеціалістів. Про це розповіли в самому НБУ. Там зазначили: бізнес уже запустив процес підвищення оплати праці своїх співробітників.
“Багато компаній проводять не лише номінальне підвищення оплати праці, а й реальне – тобто вище за рівень інфляції. За оцінками НБУ, минулого року реальні зарплати в Україні в середньому зросли на 3,5%”, – йдеться у повідомленні.
Українцям платитимуть більше
Водночас, наголошується, процес підвищення зарплат продовжиться і надалі. При цьому його супроводжуватиме зниження безробіття.”Кількість вакансій зростає. Однак підприємствам часто не вдається знайти фахівців з необхідними навичками через структурні перекоси на ринку праці. Ще до повномасштабної війни підприємства стикалися з проблемою пошуку кваліфікованих кадрів, а мобілізація та значна міграція ще більше ускладнили цей процес. У результаті безробіття скорочується, але дуже повільно”, – пояснили в НБУ.
Результатом цього, наголошується, стало збільшення попиту на кваліфікованих працівників. І цей попит лише збільшуватиметься.”НБУ прогнозує подальше зниження безробіття та зростання зарплат. Попит на кваліфікованих працівників лише збільшуватиметься”, – констатували в Національному банку.
Яка ситуація на ринку праці
Загалом, зазначили там, найближчим часом український ринок праці перебуватиме в досить статичному стані. В основних секторах економіки не очікується як різкого зростання вакансій, так і сплеску звільнень.Так, серед підприємств сфери послуг: залишатимуть поточну кількість працівників – 79 %; найматимуть нових – 9 %; проводитимуть звільнення – 13 %, що майже в 1,5 раза перевищує кількість тих, хто готовий збільшувати штат. Серед будівельних підприємств: залишатимуть поточну кількість працівників – 76 %; найматимуть нових – 5 %; проводитимуть звільнення – 19 %, що майже вчетверо перевищує кількість тих, хто готовий збільшувати штат.Серед підприємств сфери промисловості:залишатимуть поточну кількість працівників – 77%; найматимуть нових – 8%; проводитимуть звільнення – 15%, що майже вдвічі перевищує кількість тих, хто готовий збільшувати штат.Сфера торгівлі стала єдиною, де наймати нових співробітників мають намір частіше, ніж звільняти наявних – 6% проти 5%. Втім, як і в інших галузях, переважна більшість компаній сектору не має наміру змінювати кількість своїх працівників – таких 89%.
Схожі новини
Ізраїль звільнив 90 палестинських в’язнів у межах угоди з ХАМАСом
План Трампа: членство в НАТО під питанням
Еліна Світоліна знову у чвертьфіналі Australian Open!