Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Україна вже готується до наступної зими: що відомо

До наступного опалювального сезону уряд поставив за мету відновлення і побудову понад 10 гігават генеруючих потужностей.<br /><br /><img src=”https://businessua.com/uploads/images/2026/3310_227147-1_large_2cda9914.jpg” border=”0″ width=”750″ height=”650″ alt=”3310_227147-1_large_2cda9914.jpg (58.21 Kb)” /> Також передбачається децентралізація та посилення захисту енергооб’єктів.<br /><br />Про це на полях URC2026 у Ґданську повідомив міністр енергетики Денис Шмигаль.<br /><br />За словами міністра, підготовка інфраструктурних об’єктів до осінньо-зимового періоду ведеться за трьома ключовими напрямами.<br /><br />У пріоритеті завдання:<br /><br />- відновлення пошкоджених об’єктів;<br /><br />- децентралізація;<br /><br />- посилення захисту.<br /><br />Шмигаль очікує, що інтеграція безпекових компонентів зробить енергетичний сектор Європи більш стійким і надійним в умовах непередбачуваних викликів.<br /><br />Стратегічний план підтримують міжнародні партнери. У профільній зустрічі в Польщі крім Шмигаля також брали участь міністр енергетики Польщі Мілош Мотика та єврокомісар з економіки Валдіс Домбровскіс.<br /><br />Польський представник запропонував використовувати заморожені активи РФ для відновлення енергетичної інфраструктури України.<br /><br />Домбровскіс підтвердив позицію Євросоюзу, згідно з якою російські активи залишатимуться замороженими до моменту повного відшкодування збитків, завданих Україні.<br /><br />Також учасники зустрічі наголосили на необхідності поступової відмови європейських країн від енергоносіїв та ядерних технологій РФ.

Поділитися цією публікацією