fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Україна у форматі ноти надіслала заявку на вступ до НАТО: що це означає і на які зміни очікувати

Україна у форматі ноти офіційно скерувала заявку щодо членства в НАТО генеральному секретарю Північноатлантичного альянсу Єнсу Столтенбергу, далі її розглядатимуть на рівні послів держав-членів.
Про це 4 жовтня повідомив заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква на брифінгу.
“На сьогодні генеральний секретар отримав заявку офіційно шляхом ноти від України та наступним етапом стане обговорення цієї заявки на рівні Північноатлантичної ради, тобто на рівні послів держав-членів НАТО у Брюсселі”, – сказав він.
За словами чиновника, лідери дев’яти країн вже оприлюднили звернення щодо підтримки членства України в Альянсі.

Уважно стежимо за реакцією НАТО: Кремль вперше зреагував на заявку України щодо членства в Альянсі

Також він пояснив, що заявлена Україною так звана “прискорена процедура” вступу в НАТО означає відсутність потреби у плані дій щодо членства.
“Коли Україна заявляє про те, що рухатиметься до НАТО за прискореною процедурою, це означає те, що на сьогодні, враховуючи досвід таких країн, як Швеція і Фінляндія, Україна розраховує на те, що рух до членства в НАТО буде продовжуватися без застосування інструменту Плану дій щодо членства, який до сьогодні був одним з обов’язкових елементів”, – зауважив він.
Заступник голови Офісу президента підкреслив, що наразі президент і дипломатична служба ведуть перемовини з державами-членами НАТО, щоб українська заявка “набула практичного розгляду”.
Курім того, посол України в НАТО Наталія Галібаренко зазначила, що після передання заявки починається обговорення вступу України до НАТО на офіційному рівні, а не в кулуарах, як раніше.
“Тепер це обговорення відбуватиметься вже в рамках Північноатлантичної ради на різних рівнях”, — сказала вона.
Галібаренко додала, що одне з перших планується на рівні послів, а вже після цього, 12-13 жовтня у форматі Рамштайн відбудеться засідання міністрів оборони.
Нагадаємо, 30 вересня Україна подала заявку на вступ до НАТО у прискореному порядку.

Зараз Україна є «парасолькою» для НАТО: Порошенко у Вісбі закликав Альянс почати переговори про вступ

Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Йенс Столтенберг у відповідь заявив, що рішення про членство України прийматимуть всі 30 союзників.
Петро Порошенко обговорив з американським дипломатом, Спеціальним представником Державного департаменту США питань України у 2017-2019 роках Куртом Волкером спільні кроки України та західних союзників для перемоги над російським агресором. П’ятий Президент закликав США підтримати заявку України щодо членства в НАТО.
Крім того, п’ятий президент Петро Порошенко, який мав ключову доповідь на міжнародній безпековій конференції у Вісбі на острові Готланд (Швеція), закликав НАТО почати вступні переговори з Україною. Він зазначив, що зараз Україна є “безпековою парасолькою” для Європи та НАТО, і їй потрібна швидка та рішуча підтримка союзників. Порошенко також зауважив, що будь-які інші варіанти “безпекових гарантій” грають на користь путіна.

Зброя і членство в НАТО: Порошенко у Бірмінгемі зустрівся із Держсекретарем з питань оборонних закупівель Міноборони Британії

До того ж президенти Чехії, Естонії, Латвії, Литви, Північної Македонії, Польщі, Румунії, Чорногорії та Словаччини, які є членами Північноатлантичного альянсу, висловили рішуче засудження російської агресії та підтримали намір України увійти до НАТО.
Тим часом генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Йенс Столтенберг відповів на заявку України щодо членства в НАТО. “Рішення про членство будуть приймати всі 30 союзників. Рішення буде ухвалюватися консенсусом”, – заявив він.
Як відомо, раніше Петро Порошенко закликав РНБО ухвалити рішення про заявку України на вступ до НАТО.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.

The post Україна у форматі ноти надіслала заявку на вступ до НАТО: що це означає і на які зміни очікувати appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією