fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Україна та Євросоюз розпочали консультації щодо колективних “гарантій безпеки”

Україна почала консультації з Євросоюзом щодо колективних безпекових гарантій, як розвиток декларації Групи семи про підтримку України, яку підписали на полях саміту НАТО у Вільнюсі.
Про це повідомили в Офісі президента України.
Перший раунд консультацій почав заступник керівника Офісу Президента Ігор Жовква із заступником Генерального секретаря Європейської служби зовнішньої діяльності з питань миру, безпеки та оборони Шарлем Фрізом.
Під час консультацій сторони обмінялися баченням підходів до майбутніх безпекових гарантій ЄС з акцентом на безпеково-оборонному сегменті.
Ігор Жовква зазначив, що майбутнє членство України в ЄС саме по собі буде потужною гарантією безпеки для України та європейської спільноти загалом.
Він  відзначив вагомий внесок Євросоюзу у зміцнення безпеки та обороноздатності України, зокрема шляхом підтримки через Європейський фонд миру та тренувальну місію ЄС.
Також повідомляють, що Жовква від імені президента України передав Шарлю Фрізу орден “За заслуги” ІІІ ступеня – за вагомий внесок у зміцнення й підтримку суверенітету й територіальної цілісності України.

Відомо, що також у листопаді почалися такі консультації з Німеччиною та Італією, а перед тим – з Нідерландами і Францією.

Поділитися цією публікацією