fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Україна ризикує втратити підтримку Заходу через знищення НАБУ і САП

Новий законопроєкт щодо обмеження повноважень Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) може негативно вплинути на переговори про членство України в ЄС та подальшу підтримку Заходу.

Про це в етері “Прямого” заявив Олег Шамшур, дипломат, колишній посол у США і Франції.
“Це повний абсурд, якась абракадабра. Якщо ми начебто просуваємося до членства в ЄС, як можна ухвалювати такі закони? Ще не закінчилася епопея з БЕБом, починається це. Ті, хто це робить, мають розуміти, чим це може закінчитися під кутом зору переговорів про членство України. Якщо вони цього не розуміють – тоді я не знаю. Питання в тому, який рівень керівництва, який рівень розуміння завдань. Як не крути, воно виглядає дуже погано”, – зазначив Шамшур.

Ветеран війни закликає вийти на протест через фактичне знищення незалежності НАБУ та САП

За його словами, оскільки вся влада повністю зосереджена в руках Банкової, то навряд чи можна щось змінити всередині країни, тому є сподівання лише на західних союзників.

“Враховуючи, що всі елементи влади, управління знаходяться під контролем Банкової, включно з парламентом, то я, чесно кажучи, не бачу можливостей щось зробити всередині. Тобто, знову ж таки, надія на те, що вагоме слово скажуть наші партнери. І коли буде зрозуміло, що перспектива безвізу і просування вперед на переговорах стає більш ніж непевною та може закритися, – може, це буде якоюсь шокотерапією для тих, хто ухвалює подібні рішення. Ми розуміємо, що в парламенті це з’явилося не просто так, а з подачі Банкової”, – пояснює дипломат і наголошує, що в Україні “демократія знаходиться під загрозою”.

Напередодні посли держав “Групи Семи” зреагували на слідчі дії СБУ щодо НАБУ. Вони заявили, що мають серйозні занепокоєння та намір обговорити ці події з керівництвом уряду. Також дипломати наголосили, що підтримують прозорість, незалежні інституції та належне врядування, а також цінують партнерські відносини з Україною для спільної боротьби з корупцією.

Спецоперація проти НАБУ і САП: яка мета Банкової

Окрім того, Євросоюз стурбований нещодавніми діями України щодо її антикорупційних інституцій – НАБУ і САП. Ці установи є ключовими для реформи в Україні та мають діяти незалежно, аби ефективно боротися з корупцією та зберігати довіру суспільства, – заявив речник Єврокомісії Гійом Мерсьє.

Поділитися цією публікацією