Україні вдалося повернути чотирьох моряків, яких у квітні цього року затримали в Ірані. Наразі всі вони перебувають у безпеці разом зі своїми родинами.
Про це повідомив речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий.
За його словами, у квітні Корпус вартових ісламської революції затримав низку суден і моряків в Ормузькій протоці. Серед них був контейнеровоз Epimonidas, на борту якого перебували четверо громадян України.
“З тих пір тривала активна і наполеглива робота української сторони з усіма причетними інституціями та сторонами. Наразі ми раді повідомити, що ці зусилля завершилися позитивним результатом. Четверо наших громадян уже залишили територію Ірану”, – зазначив Тихий.
У МЗС розповіли, що після затримання моряків українські дипломати встановили їхні особи та підтримували зв’язок із родинами, грецькою компанією-судновласником і всіма причетними сторонами для організації повернення.
За словами речника, стан здоров’я українців задовільний.
“Ми вдячні колегам-дипломатам країн-партнерів, представникам компанії-судновласника та всім, хто долучився до повернення наших моряків. Це незмінний принцип української дипломатичної служби: Україна не залишає своїх людей”, – наголосив Тихий.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, X, Telegram та Instagram.
The post Україна повернула моряків із судна, затриманого іранськими силовиками appeared first on Прямий.

Схожі новини
Біля кордону з Білоруссю перестали помічати російські “Шахеди”: деталі
Атаки дронів вивели з ладу найбільший НПЗ Москви щонайменше на шість місяців
Єлісєєв пояснив, чому сварки з Польщею можуть дорого коштувати Україні