Посольство України надіслало Італії запит на скасування виставки російських пропагандистів про те, як “відновлюють” тимчасово окупований росіянами Маріуполь.
Про це інформує дипломатичне відомство у Facebook.
Там нагадали, що пропагандистську виставку про Маріуполь в італійському місті Модена заплановано на 20 січня. Міністерство закордонних справ України вважає такий захід провокацією. “Посольство України в Римі вже надіслало офіційний запит про скасування заходу”, – зазначає дипвідомство.
Тим часом мер Модени Джан Карло Музареллі на своїй сторінці у Facebook заявив, що жодним чином не підтримує ініціативи, які пропонують проросійську інтерпретацію війни в Україні. “Немає жодного патронату з боку муніципалітету та жодної форми підтримки, тим більше економічної, для цієї події”, – йдеться дописі.
Окрім того, він наголосив, що муніципалітет приймає українських біженців та разом із багатьма об’єднаннями допомагає ініціативам на користь миру.
Як повідомляв “Прямий”, в італійському місті Модена 20 січня планують провести захід про те, як Маріуполь нібито переживає “швидкий процес відновлення” після того, як його окупувала РФ. .
Речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко назвав провокацією виставку в Модені (Італія) про “розквіт” Маріуполя під російською окупацією.
Як відомо, Маріуполь був окупований російськими військами навесні 2022 року після тривалої облоги та вуличних боїв. Місто було сильно зруйноване. Нині воно розташоване на значній відстані від лінії фронту, проте українські сили періодично завдають ракетних ударів по військових обʼєктах у Маріуполі.
Раніше повідомлялося, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти встановили ялинку перед зруйнованим драматичним театром, у якому навесні 2022 року унаслідок російської атаки загинули понад 600 людей.
При цьому окупаційна влада досі не увімкнула опалення в будинках у Маріуполі. Люди змушені сидіти в холоді.
Схожі новини
УЗ подовжила маршрут поїзда Рава-Руська – Чернівці
Ізраїль звільнив 90 палестинських в’язнів у межах угоди з ХАМАСом
План Трампа: членство в НАТО під питанням