Німецький оборонний концерн Rheinmetall відправить в Україну десятки тисяч снарядів різного калібру, а також військову техніку протягом 2024-2025 років
Про це йдеться в повідомленні Rheinmetall.
Зазначається, що компанія передаватиме боєприпаси середнього й великого калібру, зокрема 20 міліметрів для БМП Marder, 40 міліметрів і 105 міліметрів для танків Leopard 1 та 120 міліметрів для Leopard 2.
У 2023 році Німеччина виготовила та передала 40 тисяч від загальної кількості у 300 тисяч набоїв калібру 35 міліметрів для зенітної установки Gepard.
Крім того, Німеччина поставила ще кілька десятків тисяч артилерійських снарядів 155-мм, та ще десятки тисяч будуть у 2024 році. У грудні 2023 року уряд Німеччини розмістив замовлення на постачання кількох десятків тисяч набоїв у 2025 році.
Крім ФРН, ще одна держава-член НАТО доручила підприємству передати Україні велику кількість боєприпасів 155 калібру. Снаряди виготовить іспанський виробник Rheinmetall Expal Munitions. Їх передадуть у 2025 році.
У концерні нагадали, що в жовтні 2023 року Rheinmetall заснував у Києві СП з українською державною компанією АТ “Укроборонпром” — ТОВ “Рейнметал Український оборонпром”, на якому вже проводяться роботи з технічного обслуговування та ремонту військової техніки.
На другому етапі в Україні також планується виробляти бронетехніку:
броньовані транспортні машини Fuchs/Fox;
бойові машини піхоти Lynx;
основні бойові танки Panther.
“Мета полягає в тому, щоб перетворити Україну на ефективного партнера, відновити її колись потужний оборонний сектор і забезпечити її стратегічну автономію”, — вказали у німецькій компанії.
Протягом 2023 року концерн поставив Україні понад 100 БМП Marder. Подальші поставки в “двозначному діапазоні” відбудуться у 2024 році.
Було підписано контракт на постачання в Україну 25 основних бойових танків Leopard 1A5, а також п’яти броньованих евакуаційних машин і двох танків Leopard 1 для навчання. Поставка запланована на 2024 рік.
Від імені урядів Нідерландів і Данії Rheinmetall постачає 14 основних бойових танків Leopard 2A4. Два з цих бойових танків уже передано для навчання ЗСУ. Решту машин передадуть у 2024 році.
Компанія також надає послуги в сфері ППО (комплекс Skynex, призначений для дій протиповітряної оборони на дуже близькій відстані, де керовані ракети неефективні).
Використання програмованих 35 міліметрових боєприпасів Ahead airburst, розроблених саме для цієї мети, значно дешевше, ніж аналогічні системи на базі керованих ракет. Неможливо й вплинути на 35 міліметрові снаряди або відбити їх засобами електронної протидії, підкреслили у концерні.
Системи Skynex встановлюються на нових вантажівках зі змінним кузовом Rheinmetall HX 8×8, сотні яких вже були передані Бундесвером. У 2023 році першу систему Skynex передали Збройним силам України.
“Постачання Skynex триватиме протягом 2024 року”, — пообіцяли у компанії.
Концерн також забезпечує послуги з ремонту та обслуговування як на території третіх держав, так і безпосередньо в Україні.
У співпраці з урядом Німеччини дочірня компанія групи Rheinmetall Mobile Systeme GmbH передала польовий госпіталь “під ключ”, що включає 32 ліжка для пацієнтів, вісім з них для інтенсивної терапії, а також найсучасніші медичні та обладнання для інтенсивної терапії.
Окрім цього, компанія передала рятувальну станцію (стандарт НАТО Role 1). Друга рятувальна станція з’явиться в першому кварталі 2024 року.
Ще однією сферою діяльності є допомога мобільними розвідувальними системами SurveilSPIRE. Вони можуть розвідувати та боротися з безпілотниками противника. Системи включають:
мобільні вежі спостереження з камерою денного та нічного бачення;
мінідрони з автопілотом;
систему командування та управління.
Німеччина вже надала Україні десять SurveilSPIR. Уряд ФРН замовив поставку нових розвідувальних систем. Концерн співпрацює з естонською компанією-партнером щодо замовлення.
Німеччина ухвалила свій бюджет на 2024 рік: стало відомо скільки коштів розраховано на допомогу Україні
Нагадаємо, що наприкінці вересня Федеральне антимонопольне відомство Німеччини дозволило Rheinmetall створити спільне підприємство з Україною.
У жовтні стало відомо, що Rheinmetall уклав контракт з урядом Німеччини на постачання десятків тисяч 155-мм артилерійських боєприпасів типу L15 для Сил оборони України. Також угода передбачає снаряди для Бундесверу.
Як повідомляв “Прямий”, німецький оборонний концерн Rheinmetall до кінця 2023 року поставить ЗСУ найсучасніший безпілотний комплекс Luna NG для повітряної розвідки та радіоелектронної боротьби. Комплекс можна використовувати не тільки для розвідки, але й для забезпечення LTE-зв’язку, перехоплення та РЕБ.
У липні німецька компанія Rheinmetall встановила нову виробничу лінію. Боєприпаси до зенітних установок Gepard, які мають важливе значення для збиття російських дронів, мають передати українським військовим вже найближчим часом. Натомість у Німеччині виник брак запасів цих боєприпасів, адже Gepard датується 1980-ми роками, і документації на управління ними залишилося. Тому інженери переробили існуючі 35-мм боєприпаси, призначені для бортового озброєння БМП, щоб використовувати їх в зенітних установках.
12 травня повідомлялося, що німецький концерн Rheinmetall заснував спільне підприємство з “Укроборонпромом”, яке буде ремонтувати та виробляти танки безпосередньо в Україні. У Rheinmetall буде 51% акцій у новій компанії, концерн також візьме на себе управління компанією.
Раніше стало відомо, що найбільший німецький зброєбудівний концерн Rheinmetall у майбутньому хоче мати можливість виробляти танки, зенітні системи та боєприпаси в Україні.
Схожі новини
16-річна українка завоювала золоту медаль на етапі Кубку світу
Росіяни вдарили ракетами по Одесі: є поранені, серед них трирічна дитина
Вбивство поліцейського на Вінниччині: у ЗСУ підтвердили, що підозрювані є військовими