fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Україна отримає кораблі для конвоювання “зернового коридору”: що передбачається

Україна домовилась з західними союзниками про отримання кораблів, які супроводжуватимуть судна “зернового коридору” у Чорному морі.
Про це, як інформує “УП” Президент України Володимир Зеленський повідомив на конференції Grain from Ukraine.
Глава держави наголосив, що створення “зернового коридору” без залучення РФ – це одне з найбільших досягнень України за рік. Наразі триває робота над забезпеченням безпеки кораблів, які рухаються цим маршрутом.
“Я маю домовленості з кількома державами щодо потужного супроводу (суден – ред.) – українцями, але на іншій техніці, на конвої. Тобто нам передадуть і передають уже відповідні катери морські”, – заявив Зеленський.
“Ми домовилися з партнерами й будемо супроводжувати кораблі у морі, щоб гарантувати їхню безпеку. У нас вже є конкретні домовленості про отримання кораблів. Це питання близького майбутнього”, – розповів президент.
При цьому він додав, що Одещина для захисту також отримає додаткові системи ППО, партнери України уже отримали відповідний запит. За словами Зеленського, наразі він уже погоджений. “Нам важливі не лише кораблі, а й люди, які там живуть”, – резюмував Зеленський.

Порошенко в Раді: перед вторгненням росія пригнала на кордони зерновози, щоб знову красти наше збіжжя

Напередодні у Посольстві США заявили, що станом на 24 листопада уже 153 судна скористалися чорноморським гуманітарним коридором, встановленим Військово-морськими силами ЗСУ.
Раніше голова Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявив, що після виходу Росії “зернової угоди”, Україна завдяки участі партнерів вже вивезла 1,3 мільйона тонн української продукції.
Наприкінці жовтня очільники міністерств торгівлі країн G7 за підсумками переговорів в Японії засудили агресивну війну Росії проти України та знищення її зернової інфраструктури та висловили підтримку українському експорту зерна.
Що цьому передувало і чи працює “зерновий коридор”
Зокрема 17 жовтня з портів Одеської області для проходження тимчасовим чорноморським коридором вийшли три судна – Bull, Ramus та Bahar K.
Станом на 14 жовтня російські військові здійснили 17 масованих атак по припортовій інфраструктурі України з моменту виходу Росії з “зернової угоди”, що спричинило зниження на 40% експортного потенціалу портів та знищення майже 300 тисяч тонн зерна.

Влада безпідставно заблокувала судна із зерном в портах Одеси – журналіст Бутусов

10 жовтня Президент України Володимир Зеленський оголосив про запуск нового “зернового коридору” для експорту українського збіжжя через Молдову до Румунії.
10 жовтня три судна зайшли у порти Одеської області. З них два балкери і один суховантаж.  З 16 вересня 2023 року зерновим коридором до портів Великої Одеси прибуло вже 20 суден загальним дедвейтом 668 879 тонн. Також 7 жовтня два інші судна-балкери, “Super Henry” і “Castor”, увійшли під завантаження у порти Одеської області.
3 жовтня усі три чорноморські порти України, всупереч погрозам Росії обстрілювати судна, що прямують до українських портів, відновили приймання суден для експорту зерна. Видання Bloomberg пише, що перші 10 кораблів уже скористалися коридором, який Україна почала вибудовувати після відмови Росії відновити зернову угоду попри її погрози топити судна, які йдуть в українські порти.
1 жовтня міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Александр Кубраков повідомив, що три балкери, завантажені агропродукцією та залізною рудою, вийшли з українських портів Чорноморськ та Південний через тимчасовий коридор. Ці судна експортували понад 127 тисяч тонн українських товарів.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Україна отримає кораблі для конвоювання “зернового коридору”: що передбачається appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією