fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Україна оголосить дефолт? Рада терміново ухвалила закон про мораторій на виплату державних боргів

Джерело: Facebook-сторінка автора
Впевнена, що всі, хто почув про те, що коїлося вранці у Верховній Раді й стосувалося це все саме зовнішнього боргу, у шоку.
Я сама о 7 ранку отримала документи про те, що в терміновому порядку готується засідання бюджетного комітету і розв’язуватиметься  питання зовнішнього комерційного боргу.
Як? Хто автор проєкту закону? (як виявилось, автором документа є Кабінет Міністрів України – ред.).
Що сталося, адже всі ж “трубили”, що все добре (типу не просто, але до кінця липня перемовини з кредиторами закінчаться)?

Як саме уряд збирається уникнути дефолту України вже восени?

Я ж знала, що то були завищені очікування.
Знала, що брехнею годують так, що скоро вдавимося.
Мені навіть шкода міністра фінансів, бо впевнена: якби йому було дозволено контактувати не лише з 5-6 менеджерами Офісу президента, було б більше толку.
Я раділа, коли він (міністр фінансів Сергій Марченко) повідомив про досягнення домовленості з групою офіційних кредиторів України з країн G7 та Паризького клубу України про зупинення виплат за державним та гарантованим державою боргом до кінця березня 2027 року.
Уявляла, як це непросто, але ж як добре.
А що зараз сталося?

Чи очікує Україну фінансова катастрофа? Ні. Чи очікувати дефолту? Ні.

Хто не тиснув чи перетиснув?
Головне — ухвалене рішення дає змогу:
1. КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ УХВАЛЮВАТИ РІШЕННЯ ПРО ТИМЧАСОВЕ ЗУПИНЕННЯ ЗДІЙСНЕННЯ ПЛАТЕЖІВ за борговими зобов’язаннями чи гарантійними зобов’язаннями держави (зазначеними у новому додатку 2 до Закону №436- VIII) та за зобов’язаннями за державними деривативами (зазначеними у новому додатку 3 до Закону №436-VIII).
В додатках зазначені конкретні випуски облігацій зовнішніх державних позик.
2. КІНЦЕВИЙ ТЕРМІН ТИМЧАСОВОГО ЗУПИНЕННЯ здійснення платежів за борговими зобов’язаннями чи гарантійними зобов’язаннями держави — до 1 жовтня 2024 року.
Сподіваюсь, що ВИ правильно розшифруєте значення цих норм.
Зазначимо, 18 липня Верховна Рада України прийняла за основу і в цілому законопроєкт № 11396, яким передбачено надання права Уряду ухвалювати рішення про мораторій на виплати за зовнішнім комерційним державним та гарантованим державою боргом.
Нагадаємо, 30 червня британське видання The Economist опублікувало матеріал, в якому стверджується, що Україна має лише місяць, щоб уникнути дефолту – для цього їй потрібно домовитися з кредиторами про реструктуризацію боргу.
Як відомо, Україна 10 серпня 2022 року одержала згоду власників 13 випусків її єврооблігацій на загальну суму, еквівалентну 22,6 мільярда доларів, а також двох випусків єврооблігацій під держгарантії приблизно на 1,5 мільярда, на відтермінування виплат відсотків і основної суми боргу за ними на 24 місяці. Тоді реструктуризація не передбачала списання боргу. Цього, 2024 року, початкова пропозиція України включала два варіанти реструктуризації з номінальним дисконтом від 25% до 60% залежно від відновлення країни протягом періоду дії програми МВФ, тоді як кредитори спершу запропонували 20%, а потім погодилися на 22,5%. Крім того, власники єврооблігацій наполягають на набагато вищих процентних ставках, ніж пропонує Міністерство фінансів України.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Україна оголосить дефолт? Рада терміново ухвалила закон про мораторій на виплату державних боргів appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією