fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Україна й ОАЕ уклали економічну угоду

Україна завершила перемовини з Об’єднаними Арабськими Еміратами про Всеосяжне економічне партнерство. Це сприятиме збільшенню двосторонньої торгівлі, що різко впала після початку повномасштабного вторгнення Росії.

Як пояснили у Міністерстві економіки, угода значно спростить доступ до ринків товарів і послуг; а також дозволить поглибити торговельну, інвестиційну, економічну, цифрову та інших співпрацю. Відповідну спільну заяву 26 квітня підписали перший віцепрем’єр-міністр України – міністр економіки України Юлія Свириденко та державний міністр зовнішньої торгівлі ОАЕ Тані бін Ахмед Аль Зеюді.

Свириденко назвала це першою угодою у економічно найрозвинутішому регіоні Близького Сходу, що також охопить регіони Персидської затоки. Це дозволить Україні вийти на глобальний ринок, оскільки Емірати є міжнародним торгівельним, економічним і фінансовим хабом.

“Емірати займають перші сходинки з погляду логістики торгівлі. Друге – це не класична угода ЗВТ, вона всеохопна, тобто включає товари, послуги, інвестиції, цифрову торгівлю та інше. Тому закінчення переговорів щодо Угоди – історична подія у наших двосторонніх відносинах. Я сподіваюся, що українська та еміратська бізнес-спільноти використають усі можливості угоди, що допоможе відкрити величезний потенціал у нашій торгівельній та економічній співпраці”, – сказала Юлія Свириденко.

У Міністерстві економіки прогнозують, що ця угода сприятиме збереженню позитивного сальдо торгівлі товарами, а пізніше дозволить реальному ВВП збільшитися на 0,1%. Найвищі темпи приросту очікуються у транспортній галузі, металургії, харчовій промисловості, зокрема борошномельному виробництві та виробництві олії.

Поділитися цією публікацією