fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Україна ініціює засідання ООН щодо злочинів РФ проти військовополонених: що відомо

За ініціативи України, Рада Безпеки ООН сьогодні проведе засідання за формулою “Арріа”, присвячене злочинам Росії проти українських військовополонених і мирного населення.
Про це повідомив міністр закордонних справ Андрій Сибіга.
“Ми будемо використовувати всі міжнародні форуми, щоб привернути увагу до наших людей у російському полоні, захистити їхні права та вимагати їх звільнення”, – заявив він.
Відомо, що засідання за формулою “Арріа” дозволяють членам Ради Безпеки отримувати інформацію від урядів, міжнародних організацій та недержавних учасників. Вони можуть проходити як у відкритому форматі, доступному для всіх членів ООН, так і в закритому – лише для членів РБ ООН. Ця форма засідань створена для прямого діалогу щодо питань порядку денного Ради.
Разом з цим, уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що з російською стороною досягнуто попередніх домовленостей про систематичні обміни полоненими у 2025 році. Пріоритетом стануть тяжкохворі та тяжкопоранені.
“Обміни у 2025 році мають стати систематичними. Також попередньо домовлено, що кожен український військовополонений і цивільний заручник отримає гуманітарний пакунок від України за підтримки Міжнародного комітету Червоного Хреста. Час покаже, чи російська сторона дотримається свого слова”, – зазначив Лубінець.
Нагадаємо, 30 грудня Україна повернула з російського полону 189 громадян. Додому повернулися солдати, сержанти, офіцери: захисники Азовсталі та Маріуполя, ЧАЕС, острова Зміїного та з різних напрямків фронту. Україні вдалося повернути нацгвардійців, зокрема азовців, прикордонників, тероборонівців, воїнів Військово-морських і Збройних сил. Також обміняли двох цивільних українців, яких Росія захопила в Маріуполі.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Україна ініціює засідання ООН щодо злочинів РФ проти військовополонених: що відомо appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією