Перший віцепрем’єр-міністр України – міністр економіки Юлія Свириденко повідомила, що Україна знайшла новий спосіб експорту сільгосппродукції, так українське зерно буде експортуватись через морські порти Хорватії. Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.
Зазначається, що відповідна заява прозвучала під час зустрічі із прем’єр-міністром Республіки Хорватія Андреєм Пленковичем на саміті ініціативи Трьох морів у Бухаресті.
“Українське зерно вже пішло на експорт через хорватські порти. Дякуємо за таку можливість. Цей торговий шлях хоч і нішевий, але вже користується популярністю. Ми готові його розвивати, розширюючи можливості транспортного коридору. Ми вважаємо, що цей логістичний маршрут буде відігравати важливу роль у двосторонній торгівлі між нашими країнами та після війни”, – сказала вона.
За словами Свириденко, Україна та Хорватія обговорили питання двосторонньої торгівлі й експорту українського збіжжя через хорватські порти. Також йшлося про важливість спільного розв’язання питання експортних обмежень для українського експорту, також обговорювались і питання розмінування, розслідування воєнних злочинів, а також відкриття нових торговельних маршрутів для експорту українського збіжжя.
Сторони порушували питання прискорення локалізації виробництва техніки для розмінування, щоб скоріше розпочати її випуск на потужностях вітчизняних підприємств.
“Одним із найважливіших завдань для України на найближчий час є розмінування територій і повернення у використання потенційно забруднених земель. Від швидкості цього процесу залежать, як повоєнне відновлення, так і подальший розвиток національної економіки. Тому ми вдячні всім партнерам, які допомагають Україні у розв’язанні цього питання”, – наголосила українська посадовиця.
Очільник уряду Хорватії запропонував допомогу Україні у розслідуванні воєнних злочинів, адже Хорватія має неабиякий досвід в цьому.
“Мова йде про обмін досвідом і експертизою Хорватії зі створення інститутів спеціальних прокурорів та спеціальної поліції, які проводять розслідування скоєних під час війни злочинів”, – додали в установі.
Україна вимагатиме скасування заборони на ввезення зерна до ЄС
У липні повідомлялося, що Болгарія, Угорщина, Польща, Румунія і Словаччина просять Європейський Союз подовжити заборону на імпорт українського зерна, термін дії якої завершується 15 вересня, щонайменше до кінця року. Водночас у червні стало відомо, що Євросоюз виплатить 100 мільйонів євро фермерам п’яти країн для покриття збитків, пов’язаних з надмірним експортом агропродукції з України.
Тим часом Туреччина висловила зацікавленість у відновленні “зернової угоди” і пропонує продовжити експорт агропродукції з України через так званий “зерновий коридор”. Натомість Росія, Туреччина та Катар готові організувати нову “зернову угоду”, однак без участі України. Передбачається постачання “російського зерна” до бідних країн, переважно в Африці.
Водночас за даними ЗМІ, російський диктатор Володимир Путін може здійснити візит до Туреччини. Це може бути першим його візитом до країни-члена НАТО з початку повномасштабної війни проти України.
Як повідомляв “Прямий”, два головних партнери Росії, Китай і Туреччина, вважають, що вона повинна відновити домовленість з ООН про вивезення українських зернових. Але Володимир Путін на це не реагує. Він протискає свою лінію, наполягаючи, що РФ з її рекордним урожаєм пшениці може замістити українські постачання. І бомбить українські порти, щоб накрутити ціни.
Схожі новини
В Україні планують залучати до лав ЗСУ молодь віком від 18 до 25 років: що відомо
США розробляють для ЗСУ секретну ракето-бомбу ERAM: у чому унікальність цієї зброї
Назвали зарплати українських держслужбовців