fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Україна цьогоріч втратить щонайменше п’яту частину врожаю озимих – Мінагрополітики

В Україні у 2022 році втрати врожаю озимих культур становитимуть щонайменше 20% через зменшення площі посівів та зниження врожайності.

Про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства України.
Було виявлено скорочення площ ранніх зернових на 0,75 млн га, це пов’язано здебільшого з економічними наслідками війни. Очікуване падіння індексу NDVI для озимих культур, означає зниження врожайності на 15% або втрату 4,2 млн тонн зерна. Загальні втрати врожаю озимих сягнуть щонайменше 20%. І це за умови, якщо врожай вдасться зібрати у його поточному обсязі.
“Якби не наполегливість та жертовність наших аграріїв, втрати для агросектору були б набагато більшими”, – заявив заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик.
Дослідницька група продовжує моніторинг посівів й врожайності та у вересні представить оновлений прогноз втрат озимих та ярих культур. Під час стягнення компенсації від Росії ці дані будуть важливими.
“Враховуючи значення України, як світового постачальника зернових та олійних культур, зменшення обсягів їх виробництва – це серйозний виклик для глобальної продовольчої безпеки. Готовність Мінагрополітики працювати над оцінкою втрат врожаю дуже важлива. Системний аналіз втрат врожаю допоможе залучити більше підтримки від міжнародних партнерів у сектор сільського господарства, аби допомогти агровиробникам пережити ці важкі часи та згодом відродити виробництво”, – сказав Клаус Дайнінгер, провідний економіст Світового банку.
У Мінагрополітики відзначили, що відповідно до даних, представлених командою вітчизняних та міжнародних експертів Національного технічного університету ім. І. Сікорського, Інституту космічних досліджень НАН України, Об’єднаного дослідницького центру Європейської Комісії (JRC) та Світового банку – площа озимих посівів могла б становити 9,14 млн га, утім, фактична площа посівів − 8,38 млн га.
Нагадаємо, Україна відновлює та розширює деякі зі своїх давно виведених з експлуатації річкових портів на Дунаї. Це може полегшити експорт зерна в умовах російської блокади Чорного моря. 13 липня у Стамбулі відбудеться зустріч військових делегацій Туреччини, України та Росії, а також делегації ООН щодо експорту українського зерна Чорним морем.
Як відомо, російські окупанти крадуть в Україні зерно та іншу сільськогосподарську продукцію, при цьому блокуючи українські порти, унеможливлюючи експорт морем.
У зв’язку з цим Європейський Союз закликав Росію зняти блокаду українських портів у Чорному морі, дозволивши експорт продовольства, а країни ЄС – сприяти транспортуванню українського аграрного експорту.
Раніше диктатор Олександр Лукашенко казав, що Білорусь готова до транзиту українського зерна до Західних країн, якщо міжнародна спільнота послабить санкції проти Мінська. Проте президент України Володимир Зеленський заявив Україна не готова експортувати зерно через територію Білорусі.
Зазначимо, представник ЄС із закордонних справ і безпекової політики Жозеп Боррель заявив, що Росія несе пряму відповідальність за дефіцит зерна у світі. Водночас міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров назвав “маленькою” проблему вивозу зерна з України.
До слова, як повідомили в ООН, через війну в Україні та дії російських окупантів голод загрожуватиме вже 323 мільйонам людей.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.

The post Україна цьогоріч втратить щонайменше п’яту частину врожаю озимих – Мінагрополітики appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією