Через атаку російського безпілотника на Чорнобильську АЕС пошкоджено як зовнішню, так і внутрішню оболонку арки об’єкту “Укриття” – на місці удару утворився отвір розміром близько 6 метрів. Наразі витоку радіації не зафіксовано, усе в рамках встановленого рівня.
Про це в етері “Прямого” повідомила Ольга Кошарна, незалежна експертка з ядерної енергетики та ядерної безпеки.
“Зрозуміло, що на даху, де працюють працівники ДСНС, скелелази, там підвищений рівень. Але він в рамках встановленого для цього об’єкту рівня. Це по-перше. По-друге, цей дах – не просто дах, це багатошарова конструкція. Там є полімерна мембрана, утеплювачі, які тліють зараз. Відкритого вогню немає. Його загасили ще 14-го після вибуху всередині приміщення під новим безпечним конфайнментом”, – інформує Кошарна.
При цьому вона наголосила, що витоку радіації наразі немає, однак є “дірка у шість квадратних метрів”.
“Оскільки вентиляції нормальної немає і не працюють зараз запобіжні фільтри для викидів радіонуклідів, які містяться всередині, а я нагадаю, що за оцінками Чорнобильської АЕС, там, де старий об’єкт укриття, побудований у 1986 році, є чотири тонни високорадіоактивного пилу. Це небезпечно. Там за регламентом проводять пилопригнічення спеціальними розчинами, але матеріальна шкода поки що не оцінена”, – зауважила експерт з питань ядерної безпеки.
Яка ситуація на Чорнобильській АЕС: експерти МАГАТЕ провели перевірку
“Те, що тліє, вони розкривають зовнішню оболонку, розкривають два квадратних метри, як написала ЧАЕС. Вони розкрили, щоб робити заповнення і наповнювати цей простір вогнестійкими матеріалами. Але скільки це буде тривати, важко сказати”, – додала Кошарна.
Окрім цього, вона прокоментувала і скандал щодо дозволу Верховної Ради на закупівлю російських реакторів в Болгарії для добудови двох блоків на Хмельницькій атомній електростанції.
“Я теж противник закупівлі російських реакторів. Там інші модифікації, ніж фундаменти, які є. Це по-перше. По-друге, сам факт, що вони російські, і там не комплектне обладнання, яке виготовляє тільки Росія. Більше того, сьогодні мені колеги надіслали посилання на сайт Prozorro. Закон про закупівлю антиконституційний, з перевищенням повноважень Верховної Ради… Це взагалі компетенція Кабінету Міністрів”, – заявила незалежна експертка.
За її словами, усі розмови про те, що через два-три роки запрацює нове обладнання, не відповідають дійсності.
Енергетична НЕзалежність: кому вигідна купівля російських реакторів для добудови ХАЕС
“10 років мінімум. Бо як колишній працівник державного регулювання, я знаю всі процедури. Усі процедури порушені, коли приймався цей закон. Бо техніко-економічне обґрунтування не затверджено Кабінетом Міністрів, воно буде готове тільки на початку червня цього року. Проект не затверджений, нічого не затверджено”, – резюмувала Кошарна.
Нагадаємо, у ніч проти п’ятниці, 14 лютого, ворожий ударний дрон з фугасною бойовою частиною влучив в укриття, яке захищає від радіації зруйнованого 4-го енергоблока Чорнобильської атомної станції.
Також раніше повідомлялося, що слідчі СБУ відкрили кримінальне провадження за фактом російської атаки по укриттю 4-го енергоблока Чорнобильської атомної електростанції та спільно з відповідними органами працюють на місці події.
До слова, головний інженер ЧАЕС Олександр Титарчук повідомив, що після влучання російського дрона в укриття Чорнобильської АЕС є ймовірність витікання радіоактивних речовин.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Удар по Чорнобильській АЕС: чи існує реальна радіаційна небезпека appeared first on Прямий.
Схожі новини
Аналітики виявили країни з найдорожчим та найдешевшим бензином
“Укрпошта” у списку найкращих пошт світу
Де під Києвом найвигідніше винаймати житло