fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

У ТКГ розповіли про план України щодо Донбасу

Ukrainian soldiers drive a military vehicle with a torn Ukrainian flag at a checkpoint near Slaviansk in eastern Ukraine July 3, 2014. About half the 130,000 residents of Slaviansk are thought to have fled since fighters who want eastern Ukraine incorporated into Russia took control of the city in April, a month after Moscow annexed the Black Sea peninsula of Crimea. Since then, government forces trying to end the rebellion in towns and cities across the Russian-speaking region have pounded separatist positions in and around Slaviansk. Picture taken July 3, 2014. REUTERS/Andrew Kravchenko/Pool (UKRAINE - Tags: POLITICS CIVIL UNREST MILITARY TPX IMAGES OF THE DAY)

Україна має план деокупації Донбасу, з яким вона може брати участь у переговорах в Нормандському форматі, якщо вони відбудуться.

Про це на каналі “Україна 24” розповіла членкиня гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи Тетяна Іванова.

“З попереднього засідання Тристоронньої контактної групи минуло більше тижня, і група збереться не раніше кінця серпня, тому поки що новин ТКГ немає. Однак я не згодна з тим, що Україна не має плану щодо зустрічі в Нормандському форматі, якщо вона відбудеться. Я увійшла до ТКГ 2021 року, а “формула Штайнмаєра” була прийнята 2019 року. Я не пам’ятаю, щоб ця формула обговорювалася на будь-якому засіданні групи. Проте в ТКГ дуже активно обговорювався план України про деокупацію Донбасу. Була спроба розробити спільний документ, він так і не народився, проте такий план у України є. Думаю, що саме з таким планом Україна їхатиме на міжнародну зустріч”, – сказала Іванова.

Також вона зазначила, що як і раніше, ніяких домовленостей про обмін людьми немає.

“Україна вимагає повернення всіх своїх громадян, які там зараз незаконно утримуються, це понад 300 осіб, я не можу зараз сказати про дати, бо немає домовленостей про те, щоб відбувся обмін. Коли такі домовленості будуть, всі будуть проінформовані”, – сказала членкиня підгрупи.

Також Іванова розповіла, що стан здоров’я глави української делегації в ТКГ Леоніда Кравчука ніяк не впливає на роботу групи.

Поділитися цією публікацією