Видання The Washington Post із посиланням на джерела повідомило, що полковник Сил спецоперацій Роман Червінський координував підрив “Північних потоків” у балтійському морі восени 2022 року. Сам Червінський через адвоката заперечив ці звинувачення.
За даними джерел видання, Червінський координував команду із шести осіб, яка орендувала вітрильник під вигаданими іменами та використовувала глибоководне водолазне обладнання, щоб встановити вибухівку на трубопроводі.
Зокрема, видання повідомило, що Червінський діяв не сам і не планував операції, стверджують люди, знайомі з його роллю, про яку раніше не повідомлялося. Офіцер отримував накази від більш високопоставлених українських військових, які зрештою підпорядковувалися головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному, повідомили люди, знайомі з тим, як проводилася операція. Вони говорили на умовах анонімності, щоб обговорити делікатні подробиці вибуху, який спричинив напруження дипломатичних відносин з Україною та викликав засудження офіційних осіб США.
Водночас сам Червінський через адвоката заперечив ці звинувачення. Він каже, що ця інформація поширюється російською пропагандою.
Зазначається, що зараз Роман Червінський знаходиться під вартою через звинувачення у перевищенні повноважень у справі про ракетні обстріли аеродрому “Канатове” влітку 2022 року. Його підозрюють у тому, що він видав росіянам координати аеродрому, коли хотів завербувати російського військового без погодження зі своїм керівництвом. Зрештою росіяни таки поцілили по аеродрому.
Своєю чергою Роман Червінський називає свій арешт “політичною відплатою” за критику президента України.
Нагадаємо, 24 квітня 2023 року СБУ затримала колишнього виконувача обов’язків командира однієї з частин Сил спецоперації Романа Червінського. Його підозрюють в причетності до невдалої операції, яка завершилася ударом росіян по аеродрому під Кропивницьким
Потім 25 квітня Червінський, якого затримали у справі про ракетний обстріл росіянами аеродрому “Канатове”, заявив про політичний тиск. Журналіст Юрій Бутусов написав у Facebook, що вже подав заяву, щоб взяти Червінського на поруки. Перед цим адвокатка Червінського Людмила Куса заявила відвід слідчому судді Ользі Чайці через її відмову випускати підозрюваного з боксу і через закриття судового слухання.
Відвід було відхилено. Та сама суддя Чайка продовжила вести засідання за зачиненими дверима – ЗМІ до зали суду не пустили. Захист наполягає, що саме ця суддя закрила справу заступника керівника Офісу президента Олега Татарова і вбачає у цьому політичний контекст.
При цьому суд відмовився приймати будь-які докази на користь командира однієї з частин Сил спецоперацій, полковника Романа Червінського, якого підозрюють у перевищенні влади через операцію з викрадення російського літака. За словами головного редактора Цензор.НЕТ Юрія Бутусова, генерал Віктор Ганущак приїхав виступити особисто на захист свого підлеглого – але судді відмовились його заслухати.
Слід зазначити, що Червінський був одним із розвідників, які у 2020 році організовували операцію із затримання російських бойовиків групи “Вагнер”, виманюючи їх у Білорусь. Там службовці ПВК мали б сісти на літак, який згодом українські спецслужби аварійно посадили б в Україні. Однак операція зірвалась, виліт “вагнерівців” відклали, а тим часом їх затримали в Мінську.
Коли ця історія стала публічною, то отримала назву “вагнергейт”. Кілька розвідників публічно звинуватили Офіс президента в тиску й у зриві операції. Серед них був і Червінський. Йому і кільком колегам анулювали закордонні паспорти та звільнили з розвідки.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post У The Washington Post заявили, що Червінський координував атаку України на “Північний потік”: полковник це заперечив appeared first on Прямий.
Схожі новини
На Миколаївщині “кроти” намагались передати росіянам розробки “Укроборонпрому”
На Харківщині активізувались бойові дії
Вкрадену церковну реліквію з Київщини знайшли на грудях очільника РПЦ Гундяєва