Глобальна довіра до дій президента України Володимира Зеленського, зокрема у те, що він діє правильно, знизилася в великій частині країн світу, у тому числі в Європі.
Про це свідчать результати опитування Pew Research Center, які були оприлюднені 2 липня, передає The Hill. Всього було опитано понад 44 тисячі осіб у 36 країнах Північної та Південної Америки, Європи, Азії, Близького Сходу та Африки.
У середньому 46% респондентів не вірять у правильність дій Зеленського, на відміну від 40%, які дотримуються протилежної думки.
“Ми почали запитувати про нього лише після початку війни у 2022 році, і тоді він отримав досить високу прихильність або довіру”, – розповіла Мойра Фейген, науковий співробітник Pew (компанія спеціалізується на міжнародних соціологічних дослідженнях).
Але, за її словами, з того часу прихильність до Зеленського знизилася, а у багатьох країнах-союзниках України у Євросоюзі – значно знизилася за останній рік.
Зокрема, Польща продемонструвала найбільш різке падіння своєї думки щодо Зеленського та України, що є відображенням напруженості, яка виникла між Варшавою та Києвом через торговельні та прикордонні суперечки. Польща також приймає від 1 до 2 мільйонів українських біженців.
Опитування Pew виявило, що менше, але значне зниження довіри до Зеленського також відбулося в Австралії, Франції, Німеччині, Нідерландах, Іспанії, Іспанії, Південній Африці, Південній Кореї, Швеції та США.
Одним із можливих пояснень є втома в деяких з цих країн – деякі опитані вважають підтримку України з боку своїх країн “достатньою” або “занадто великою”. Ці відповіді також відображають чимраз більші партійні розбіжності у США щодо підтримки України – так, консерватори та ті, хто вважає себе правими, більш критично ставляться до допомоги Києву.
“Ми також знаємо, що люди, які є прихильниками правих популістських партій, менш схильні висловлювати довіру Зеленському, ніж люди, які не підтримують праві популістські партії в Європі”, – зазначила Фейген, вказуючи на зростаючий успіх цих партій на нещодавніх виборах до Європейського парламенту, що корелює з настроями, які були виявлені у дослідженні Pew.
Крім того, попередні соцопитування Pew продемонстрували, що серед американських респондентів існує різкий розрив між республіканцями й демократами щодо підтримки України.
Так, у травні 2024 року 49% республіканців і тих, хто схиляється до республіканців, заявили, що США надають занадто велику підтримку Україні, порівняно з 16% демократів і тих, хто схиляється до демократів.
Зміна ставлення до українського лідера контрастує із невеликим покращенням світової думки щодо президента Росії Володимира Путіна, зокрема серед молоді, хоча загальна довіра до російського лідера залишається низькою.
У середньому 65% респондентів негативно ставляться до Путіна з моменту вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року, в деяких країнах думки “трохи потеплішали”, пишуть автори дослідження.
У більшості опитаних країн молодь частіше, аніж люди старшого віку, мають позитивну думку про Росію.
У Перу, наприклад, 63% дорослих у віці до 35 років заявили, що позитивно ставляться до Росії, порівняно з 31% дорослих у віці 50 років і старше. У Німеччині довіра до Путіна зросла на 9 пунктів, а сприятливе ставлення до Росії збільшилося на 5 пунктів з 2023 року.
Аргентинці також зафіксували більш прихильне ставлення до Росії, яке зросло на 11 пунктів, і на 9 пунктів більше довіри до Путіна протягом останнього року.
“Зростає частка правих популістів, які довіряють Путіну в декількох країнах, включаючи Францію, Німеччину, Угорщину, Нідерланди, Швецію і Великобританію”, – вказують автори дослідження.
Проте, більша частина світу залишається в основному негативно налаштованою до Росії та Путіна.
“Погляди на Путіна і Росію, як на пару, все ще залишаються набагато більш негативними, ніж позитивними в усьому світі. Існують також певні регіональні відмінності: більше негативу в Європі, трохи більше прихильності в деяких частинах Азійсько-Тихоокеанського регіону, наприклад, в Латинській Америці”, – зазначила Фейген.
Також дослідження показало, що ставлення до НАТО в цілому є позитивним в більшості країн світу, а в Туреччині і Угорщині спостерігається несподіване зростання цього показника.
Зараз 42% мешканців Туреччини схвально ставляться до НАТО, порівняно з 21% у 2019 році (хоча останнє опитування було призупинене під час пандемії).
Угорщина також демонструє протягом останнього року дедалі більш позитивне ставлення до Північноатлантичного альянсу: 80% громадян, що НАТО важливе для безпеки їхньої країни. І це може здатися суперечливим на тлі антагонізму прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана щодо Європи та України, а також підтримки Путіна і колишнього президента Трампа, який погрожував вийти з НАТО.
“Якщо подивитися на контекст внесків у війну, то Угорщина посідає останнє місце серед усіх 13 країн-членів НАТО, які ми досліджуємо, щодо відносного внеску в українські військові зусилля, але вони не сприймають організацію дуже негативно. Тож це цікавий баланс”, – підсумувала Фейген.
The post У світі різко знизилась довіра до Зеленського: 46% опитаних не вірять у правильність його дій appeared first on Прямий.
Схожі новини
У Чехії планують збільшити виплати на житло для українців
Все що варто знати про мобілізацію ФОПів
“Чорне золото” дешевшає на очах: що сталося