fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

У США знімають з експлуатації найпотужнішу термоядерну зброю: в чому причина

Пентагон має намір зняти з експлуатації найпотужнішу бомбу – термоядерний гравітаційний снаряд B83-1. Причиною назвали зростання витрат на її обслуговування.
Про це йдеться у Стратегії національної оборони США, опублікованій на сайті американського Міноборони.
“Гравітаційну бомбу B83-1 знімуть з експлуатації через її обмежений потенціал та збільшення витрат на обслуговування. Пентагон працюватиме над створенням нового засобу для ураження цілей на великій глибині”, – зазначили військові.
Зазначається, що у найближчій перспективі США будуть використовувати наявні можливості для утримання важких і глибоко захованих цілей під загрозою.
В оприлюдненому документі також йдеться про рішення США відмовитись від програми створення крилатих ядерних ракет морського базування.
Крім того, повідомляється про плани затвердити повномасштабне оновлення ядерної тріади країни та посилити контроль над аналогічним озброєнням у світі.

“Якщо не має наміру, то чому він продовжує про це говорити?”: Байден жорстко відповів на заяву Путіна про ядерний удар

Довідка
B83-1 – це термоядерна бомба змінної потужності, розроблена США наприкінці 1970-х років. Надійшла на озброєння у 1983 році. Її вага – 1100 кілограм, а максимальна потужність – 1,2 мегатонн. Бомба приблизно в 80 разів потужніша ніж та, яку США скинули на Хіросіму у серпні 1945 року.
Снарядом B83 знищують підземні бункери – він заглиблюється у ґрунт на 30 метрів і після цього вибухає. США хотіли ще шість років тому зняти із озброєння термоядерну бомбу B83-1.
Атомну бомбу мегатонного класу B-83 розробили у Ліверморській національній лабораторії Міністерства енергетики США у 70-х роках ХХ століття. Снаряд прийняли на озброєння у 1983 році. Її носіями B-83 були стратегічні бомбардувальники B-1B, B-2, B-52H та винищувачі F-15E, F-16 та F/A-18A.

США прискорили розгортання модернізованої ядерної зброї в Європі – Politico

Нагадаємо, Путін у своїй промові применшив ядерне протистояння із Заходом, наполягаючи на тому, що Росія не погрожувала застосувати ядерну зброю і лише відповіла на ядерний “шантаж” з боку західних лідерів. Росії не потрібен ядерний удар по Україні, оскільки в цьому немає ані політичного, ані військового сенсу, – вважає Путін.
Крім того, 21 вересня президент Росії Володимир Путін у своєму зверненні вкотре вдався до ядерного шантажу. За його словами, при загрозі своєї територіальної цілісності Росія використає всі наявні засоби, зокрема і ядерну зброю.
Натомість держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що президент РФ Путін особисто попереджений про наслідки для Росії в разі застосування ядерної зброї у війні, розв’язаної проти України.
Тим часом командувач Сухопутними військами Олександр Сирський висловив переконання, що світові не варто легковажно ставитися до погроз російського президента Володимира Путіна застосувати ядерну зброю, загроза цілком реальна.
До слова, у поточній ситуації НАТО вважає ймовірність застосування Росією ядерної зброї проти України низькою, але проводить моніторинг за станом та готовністю російських ядерних сил.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post У США знімають з експлуатації найпотужнішу термоядерну зброю: в чому причина appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією