З березня 2022 року по червень 2024 року Мін’юст створив чотири табори для тримання російських військовополонених і додатково організував їхнє розміщення, охорону та медичне забезпечення у більш ніж пів сотні дільниць, створених в установах виконання покарань.
Про це йдеться у висновках аудиту Рахункової палати на тему “Здійснення заходів щодо тримання військовополонених”.
“На зазначені цілі безпосередньо спрямували 294,2 млн гривень” – йдеться у звіті.
Водночас значну підтримку для забезпечення належних умов тримання полонених надали благодійні організації та іноземні партнери, зокрема Міжнародний комітет Червоного Хреста, повідомили в Рахунковій палаті.
Як зазначається у звіті, внаслідок повномасштабного вторгнення РФ у 2022 році Україна постала перед необхідністю утримувати російських військовополонених, кількість яких постійно зростає. Оскільки спеціальної інфраструктури для цього не було, уряд в умовах обмежених часових та фінансових ресурсів організував систему утримання військовополонених під управлінням Міністерства юстиції.
“Україна забезпечує російським військовополоненим безпеку, належні умови розміщення, медичну допомогу, право на працю та інші гуманітарні права, гарантовані Женевською конвенцією про поводження з військовополоненими” – йдеться в звіті.
Водночас аудит виявив, що Мін’юсту варто більш комплексно вирішувати питання перепрофілювання установ на табори, включно зі стратегією їх використання в післявоєнний час.
Звіт та рішення Рахункової палати будуть надіслані до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства юстиції України та інших об’єктів контролю. Оскільки матеріали Звіту містять інформацію з обмеженим доступом, його не буде оприлюднено на офіційному вебсайті Рахункової палати.
Нагадаємо, 2 жовтня, Парламентська асамблея Ради Європи одностайно схвалила резолюцію “Зниклі безвісти, військовополонені та цивільні особи в полоні внаслідок агресії Російської Федерації проти України”.
Як повідомлялося, керівниця аналітичного департаменту Медійної ініціативи за права людини (МІПЛ) Любов Смачило зазначила, що Росія утримує українських військовополонених і цивільних у понад 140 місцях, розташованих як на її території, так і в тимчасово окупованих районах України. За її словами, умови утримання українців часто жахливі. На окупованих територіях для цього використовують підвали шкіл, адміністрацій, магазинів — навіть без ізоляторів чи обладнаних в’язниць. На території РФ найчастіше застосовують слідчі ізолятори.
До слова, на Торецькому напрямку під час штурмових дій військовослужбовці 28-ї окремої механізованої бригади імені Лицарів Зимового Походу взяли у полон громадянина Єгипту, який воював на боці російських окупантів.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post У скільки обходиться утримання російських полонених: Рахункова палата оприлюднила звіт appeared first on Прямий.
Схожі новини
Новорічний стіл 2025: у скільки обійдеться традиційний набір продуктів
Врятував десятки життів: пілот літака Azerbaijan Airlines, який розбився у Казахстані, був громадянином України
Сили оборони ризикують втратити контроль над усіма територіями Курської області до весни