fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

У Сенаті США призначили голосування законопроєкту щодо допомоги Україні та Ізраїлю

Лідер сенатської більшості Чак Шумер призначив перше процедурне голосування щодо додаткового пакету допомоги на 106 мільярдів доларів, запропонованого президентом Джо Байденом для України, Ізраїлю, країн Індо-Тихоокеанського регіону та для гуманітарних цілей в Газі.
Про це повідомляє The Hill.
Голосування щодо законопроєкту має відбутися пізніше цього тижня. За словами лідера сенатської більшості, його просування є необхідним, оскільки в України закінчуються ресурси, необхідні для відбиття агресії РФ.
“Я закликаю кожного сенатора подумати, де ми знаходимося в цей історичний момент. Національна безпека Америки стоїть на кону в усьому світі – в Європі, на Близькому Сході та в Індо-Тихоокеанському регіоні. Це може визначити траєкторію розвитку демократії на довгі роки. Ми переживаємо історичний момент”, – заявив Шумер у своєму виступі.
Втім, йдеться в публікації The Hill, законопроєкт навряд чи подолає цю початкову перешкоду, адже республіканці заявили, що голосуватимуть проти його розгляду, якщо він не включатиме заходів щодо безпеки кордону США з Мексикою.
Сенатор Кріс Мерфі, головний переговірник від демократів, заявив журналістам, що переговори зірвалися, оскільки республіканці відмовилися відступити від вимог.
“Республіканці хочуть, щоб ми проковтнули їхні найскладніші пропозиції, і не зацікавлені в тому, щоб сісти за стіл переговорів і вирішити це питання”, – додав він.
Раніше директорка Офісу менеджменту та бюджету Білого дому Шаланда Янг попередила листом лідерів Конгресу про те, що США повністю вичерпають ресурси для допомоги Україні вже до кінця 2023 року.
Як повідомлялося, Президент США Джо Байден підписав закон про тимчасовий бюджет, щоб запобігти “шатдауну” американського уряду США, однак у документ не включено допомогу Україні чи Ізраїлю.
За даними ЗМІ, схвалення нової допомоги Україні у США може затягнутися до Нового року. Постачання Збройним силам України опинилися в заручниках бюджетного процесу в США, адже Конгрес схвалив фінансування федерального уряду, але не включив до нього допомогу Україні (61,4 мільярда доларів) та Ізраїлю (14,3 мільярда доларів), яку запросив президент Джо Байден.

Поділитися цією публікацією