fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

У Путіна є два варіанти по Курській області, один з них призведе до бунтів – полковник СБУ

Події у Курській області позитивно вплинуть загалом на російсько-українську війну і ситуацію на лінії фронту. При цьому у кремлівського диктатора буде два варіанти, аби “врегулювати” ситуацію – або відтягнути війська у Курську область, або ж провести примусову мобілізацію
Про це в етері “Прямого” розповів Михайло Притула, військовий експерт, полковник запасу СБУ.
“Що там відбуватиметься далі? Я бачу, що ті люди, які захопили частину Курської області, розширюють територію, яку вони захопили. І мова йде про досить серйозне просування, зокрема до дороги, яка зв’язує Брянськ з Курськом. Окрім того, я думаю, що може так статися, що якісь ще групи курських громадян почнуть рух назустріч тим, хто захопив Курську область раніше. Тобто там є такий виступ, і якщо рух буде назустріч, то частина Курської області опиниться у великому котлі. От що може відбутись далі”, – зазначив Притула.
Окрім того, він наголосив, що події у Курській області позитивно вплинуть загалом на російсько-українську війну і ситуацію на лінії фронту.

Підловили Путіна на рівні психозу та істерії: Цибулько прокоментував військову операцію в Курській області

“Це вплине позитивно у тому плані, що для нас позитивно. Ми чули багато гарячих політичних голів, які казали, що треба погодитись на існуючі політичні реалії, сісти за стіл перемовин, віддати територію України і так далі. Тепер питання в тому, чи погодиться Путін на нові геополітичні реалії, які склались у Курській області. Адже, якщо мова йде про лінію фронту, то вона тепер ось така. Звісно, що росіяни на це не погодяться і ті політики на Заході, які казали про необхідність погодитись на територіальні поступки, вони можуть трохи охолонути”, – зауважив військовий експерт.
При цьому у кремлівського диктатора буде два варіанти, аби “врегулювати” ситуацію – або відтягнути війська у Курську область, або ж провести примусову мобілізацію.
“З іншого боку, Росія має відтягти досить серйозні сили на Курську область або провести додаткову мобілізацію. Додаткова мобілізація, причому примусова мобілізація – це той крок, від якого Путін і його команда намагаються відійти якнайдалі. Вони готові купувати тих, хто хоче померти в Україні, але вони не хочуть робити примусову мобілізацію. Тим не менш, якщо вони підуть на цей крок, це буде не дуже популярно для росіян”, – пояснив Притула.
Водночас він висловив переконання, що якщо громадяни РФ відчують, що “цар слабкий”, то розпочнеться “безглуздий і безжалісний” російський бунт. “Я з нетерпінням очікую цього. Маю нагадати, що арештовувати Путіна прийдуть не марсіани, а будуть арештовувати ті ж самі співробітники ФСБ”, – резюмував полковник запасу СБУ.

До Курської АЕС 34 кілометри, до Льгова – 20: що пишуть російські z-пабліки про просування ЗСУ

Що відбувається в Курській області
Нагадаємо, російське Міноборони заявило, що українські війська атакували армію РФ у Курській області. Також повідомляється, що атака почалася о 8 ранку 6 серпня. Удар припав на позиції “підрозділів прикриття державного кордону Російської Федерації в районах населених пунктів Ніколаєво-Дар’їне та Олешня Курської області, що безпосередньо межують з російсько-українським кордоном”.
Станом на ранок 7 серпня ЗСУ зайняли в регіоні 11 населених пунктів і просунулися вглиб російської території приблизно на 15 км. Ширина клину оцінюється в 10-11 км. Зокрема, як стверджують російські пропагандисти, українські війська захопили у Курській області газовимірювальну станцію “Суджа”, через яку здійснюється транзит російського газу в Європу. Згодом російські “військкори” підтвердили втрату ще декількох населених пунктів.
Тим часом очільник Кремля Володимир Путін на засіданні зі своїм урядом 7 серпня прокоментував начебто обстріл Курської області з боку України, назвав це “провокацією” та заявив, що проведе зустріч з силовиками щодо подій у регіоні. При цьому лише на другу добу після прориву кордону у Курській області РФ ввели режим надзвичайної ситуації.

“Рвати там, де тоненько”: боєць ЗСУ назвав ймовірні причини і цілі Курської операції

Натомість речник Державного департаменту США Метью Міллер заявив, що Сполучені Штати не отримували від України попереджень про будь-які операції в Курській області Росії. Окрім того, США не змінили своєї політики щодо дозволу Україні застосовувати американську зброю “для протидії безпосереднім загрозам, що виникають по той бік кордону”.
На новий прорив російського кордону також зреагували й у Єврокомісії із зовнішньополітичних питань. У коментарі “Суспільному” представник комісії Петер Стано заявив, що згідно з міжнародним правом, Україна “має законне право захищатися, зокрема завдаючи ударів по агресору на його території”.
При цьому очільник Комітету оборони парламенту Німеччини Маркус Фабер наголосив, що не бачить проблеми, якщо Україна використає зброю, що була надана Німеччиною, для просування на територію Росії. Сюди ж входить і основний бойовий танк Leopard 2.
Водночас в Офісі президента заявили, що Україна атакувала Курську область, щоб посилити свої позиції на майбутніх переговорах з Росією. Речник Оперативно-тактичного угруповання військ “Харків” Віталій Саранцев інформує, що російські окупаційні війська продовжують ротацію на Харківщині, події в Курській області РФ не вплинули на кількісний склад ворога на цьому напрямку.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post У Путіна є два варіанти по Курській області, один з них призведе до бунтів – полковник СБУ appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією