Речник Повітряних сил України Юрій Ігнат повідомив, що місцеві громади мають можливість придбати радіоелектронні засоби боротьби у цивільних виробників, що допоможе у боротьбі з дронами.
Про це він розповів в ефірі національного телемарафону.
За його словами, в Україні є підприємства, які спеціалізуються на виготовленні РЕБ. Це важливий крок у протидії ворожим ракетам і дронам. Ігнат також наголосив на тому, що робочий стан систем РЕБ варто перевіряти перед їх застосуванням.
“Сьогодні в цьому напрямку ведеться активна робота. І це те, що можуть закуповувати місцеві громади, залучати ресурс. Зброю ж не купиш – стрілецьку, гармати, і ППО не купиш, але системи РЕБ, зокрема цивільних виробників, якщо вони робочі, їх треба перевіряти – це допомагає зберегти життя. І від дронів працює РЕБ, і може впливати на засоби повітряного нападу противника. Ракета може бути відведена, не долетіти до своєї цілі”, – сказав Ігнат.
Зазначається, що наразі вже ведеться активна робота у цьому напрямку.
“Ці технології мають майбутнє, адже керівники компанії вже розмірковують та мають інтерес щодо особистого захисту та захисту своїх об’єктів від російських повітряних засобів ураження. Військовий вважає, що РЕБ є ефективним засобом протидії ворогу, і ці системи можуть виявитись навіть більш економічно вигідними, ніж використання дорогих ракет”, – додав речник.
Нагадаємо, що міністр цифрової трансформації Михайло Федоров закликав українців пройти безкоштовне навчання і збирати FPV-дрони вдома для допомоги українським військовим на полі бою.
Схожі новини
Щемливі смс: Саша Чемеров презентує кліп на пісню “Не мовчи”
Весняний сезон розпочато: у парку Співоче відкрилась виставка квітів
Збірній Україні з футболу на Євро-2024 посилять охорону – МВС Німеччини