fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

У Парижі закінчились переговори Нормандської четвірки: про що домовились

У Парижі завершилась зустріч політичних лідерів країн Нормандської четвірки. Вона тривала понад вісім годин.

За її підсумками представник України Андрій Єрмак провів пресконференцію, яку транслював “Прямий”.

Так, радники лідерів “нормандської четвірки” на зустрічі в Парижі узгодили спільне комюніке – вперше з 2019 року. “Погодили спільне комюніке. Важливо, що це перше комюніке, яке вдалося узгодити з 2019 року”, – сказав Єрмак.

За його словами, було проведено аудит домовленостей між сторонами. Андрій Єрмак назвав сьогоднішню зустріч “реанімацією” Нормандського процесу й повідомив, що наступні переговори відбудуться за два тижні у Берліні.

“Наступна зустріч відбудеться незабаром, думаю, що за два тижні. Вона повинна відбутися в Берліні. Ми домовилися про продовження цього діалогу”, – заявив Єрмак.

Він також вказав на величезну кількість розбіжностей, які виникли під час узгодження позицій.
За словами Єрмака, пріоритет Києва – припинення війни й зняття напруженості на кордонах. “Для нас ціль – припинення війни, зняття напруженості на кордонах, повернення наших територій. Це пріоритет для президента Зеленського, для всієї влади. Україна готова продовжити переговори та зустрічі в режимі 24/7 у рамках нормандського формату з пошуку деескалації”, – зазначив представник України.

Крім того, як заявив представник України, було наголошено на важливості роботи підгруп Тристоронньої контактної групи.

Він також підкреслив, що підтримка радниками лідерів Нормандської четвірки режиму припинення вогню на Донбасі є “маленьким кроком уперед”.

Своєю чергою представник Росії, заступник голови Адміністрації президента РФ Дмитро Козак схарактеризувати переговори як “непрості”.

“Провели інвентаризацію різних прочитань Мінських угод. Домовилися провести внутрішньодержавні консультації, щоб за два тижні зустрітися в Берліні”, — додав Козак. За його словами, першочерговим завданням Нормандської четвірки є подолання будь-яких протиріч сторін щодо реалізації Мінських домовленостей.

“Це першочергове завдання у “нормандському форматі” – вийти на єдине розуміння всіх положень Мінських угод щодо політичних умов врегулювання, дотримання режиму припинення вогню, гуманітарних питань”, – заявив представник Росії.

Він також підкреслив, що зустріч лідерів нормандського формату може бути проведена за однієї умови – після узгодження правового статусу Донбасу. “Саміт лідерів нормандської четвірки буде можливий після того, як будуть узгоджені всі аспекти правового статусу Донбасу для того, щоб узгодити умови виборів в регіоні”, – заявив Козак.

Поділитися цією публікацією