Раніше ракета-носій SLS і космічний корабель Orion були успішно з’єднані в будівлі вертикальної збірки в Космічному центрі імені Кеннеді на мисі Канаверал в штаті Флорида.
Перший непілотований випробувальний політ ракети-носія Space Launch System (SLS) і космічного корабля Orion до орбіти Місяця в рамках програми “Артеміда” запланований на лютий 2022 року, повідомив під час телеконференції щодо місії “Артеміда-1”, її керівник, представник NASA Майк Сарафіна.
“Щодо пускового вікна, ми плануємо вікно тривалістю близько 15 днів в лютому 2021-го. У разі запуску ракети в першій половині цього періоду, місія буде вважатися так званої тривалої місією. Вона триватиме близько шести тижнів, протягом яких корабель проведе більше часу на ретроградної орбіті, щоб підготуватися до наступних зниження і приводнення “, – сказав Сарафіна.
“У разі запуску ракети в другій половині відведеного періоду, місія буде вважатися короткою і триватиме чотири тижні. Ми точно знаємо тривалість кожного варіанта місії. Її формат залежить від дня запуску і цілей, які ми перед собою ставимо”, – додав він.
За планом NASA, перед транспортуванням SLS і Orion на стартовий майданчик будуть проведені тести складових частин і наземних систем для останнього, передпольотного випробування на початку 2022 року.
В рамках випробування команда фахівців випробує систему заправки паливних баків ракетним паливом і проведе репетицію фінального відліку перед запуском ракети. Якщо тест завершиться успіхом, NASA поверне ракету і корабель в будівлю вертикальної збірки для остаточних перевірок, після яких буде визначена точна дата запуску.
План програми “Артеміда” був оприлюднений у вересні 2020 року. Головне завдання програми – безпечне повернення, через 55 років, людини на місячну поверхню в 2024 році, а також будівництво навколомісячної станції і підготовка умов для можливої колонізації Місяця в майбутньому.
Схожі новини
Армія РФ зосередилися на прориві західніше від Бахмута, ситуація на Східному напрямку напружена – Міноборони
BGV Charity Fund роздає набори екопідгузків для дітей
Університет Естонії пропонує українцям безкоштовне навчання