Поліцейські, які найкраще опанували основи екстремальних переговорів і на практиці продемонстрували ефективність, – отримали сертифікати, що засвідчують їх компетентність як професійних кризових перемовників. Захід відбувся за участі заступника Голови Національної поліції України Олексія Руденка.
На Київщині завершилися навчання для першої групи українських поліцейських. У навчаннях взяли участь понад 60 поліцейських з різних служб та підрозділів Національної поліції. Правоохоронці навчалися ефективній комунікації у кризових ситуаціях. Загалом в Нацполіції запланована серія тренінгів для п’яти таких груп.
Підбір учасників організаторами здійснювався на добровільній основі, з урахуванням особистих якостей кандидатів, їх здатності діяти в стресових ситуаціях, швидкості реакції, емоційної стійкості, наявності необхідних інтелектуальних здібностей. Двотижнева програма для учасників пройшла в атмосфері, максимально наближеній до реальних екстремальних ситуацій.
Сценарії, які розглядалися на тренінгу, були взяті з реальних подій, що відбувалися у світі та в Україні. Змодельовані ситуації, в яких брали безпосередню участь поліцейські, були різноманітними: від спілкування з людьми, які знаходяться у кризі, до захоплення заручників терористами.
Захід відбувся під патронатом Відділу з правоохоронних питань Посольства США в Україні. До тренінгу організатори залучили експертів з правоохоронних питань та поліцейської діяльності в Республіці Польща.
За словами кандидата психологічних наук, доцента Львівського державного університету внутрішніх справ Віталія Карпенка, проєкт, який зараз триває в Україні, має свої «корені», пов’язані з подіями, що мали місце в Луцьку та Києві.
«На цьому тренінгу ми працюємо за сучасними європейськими та американськими стандартами, але враховуючи українську специфіку. Ми намагаємося ситуації, в яких навчаються наші майбутні перемовники, максимально наблизити до реалій. У таких навчаннях ми робимо акцент саме на відпрацюванні практичних навичок», – зазначив Віталій Карпенко.
Начальник управління кадрового забезпечення поліції Києва Вікторія Азарова зазначила, що для підготовки перемовника потрібне дуже серйозне навчання.
«Послухай, почуй, проаналізуй і зроби висновки» – це головне для кризового перемовника. Він повинен оцінювати ситуацію, дивитися, що відбувається, передавати правильно цю інформацію командиру перемовників і командиру операції – це дуже важливо», – наголосила Вікторія Азарова.
Схожі новини
В Угорщині висловилися щодо надання зброї Україні
Кількість загиблих від удару балістикою по Миколаєву зросла до п’яти: у лікарні помер чоловік
“Світ сподівається на ваше лідерство”: прем’єр Японії під час виступу в Конгресі закликав США рішучіше підтримувати Україну