Новий санкційний пакет проти російського геополітичного проєкту “Північний потік-2” вже готові, проте західні партнери досі не впевнені чи варто вже впроваджувати санкції, чи використовувати для примусу Росії до переговорів.
Про це в інтерв’ю виданню РБК-Україна заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
“Північний потік-2” не запрацює до весни 2022 року – США
За його словами, західні партнери активно включилися у підготовку нових санкцій на тіл загрози військового вторгнення в Україну і наразі ключові рішення – вже майже готові.
“Наші партнери на наш заклик дуже жваво включилися в розробку цього санкційного пакета, і я протягом декількох тижнів був дуже задоволений тим, як іде дипломатія між Вашингтоном, Лондоном і столицями країн ЄС з цього приводу. Зараз у нас цей процес дійшов до стадії, коли ключові конкретні рішення вже майже підготовлені, але як просуватися з ними вперед – поки ще не вирішили”, – резюмував міністр.
Він пояснив, що серед лідерів країн Заходу тривають дискусії, чи варто фіналізувати пакет санкцій чи за допомогою його спонукати Росію до дипломатичного розв’язання конфлікту.
Перша – розбіжність серед суб’єктів щодо того, чи треба фіналізувати цей пакет зараз і зробити його очевидним для Росії…або ж через дипломатичні канали погрожувати їм “невимовними стражданнями”, стимулюючи їх піти назустріч. Ось ця дискусія загальмувала процес.
Дмитро Кулеба Міністр закордонних справ України
Очільник зовнішньополітичного відомства підкреслив, що ніхто не заперечує того факту, що пакет санкцій потрібен, але питання в тому, “як тактично цю карту розігрувати”.
“І друга причина – об’єктивна реальність, наближення католицького Різдва і згортання всіх активностей на дипломатичному треку, це теж має свій вплив”, – підсумував Кулеба.
“Північний потік-2” не є пріоритетним для Європейського Союзу – Боррель
Як відомо, Комітет Палати представників США виключив з оборонного бюджету санкції проти “Північного потоку-2”. З документа також прибрали обмеження по держборгу Росії.
Нагадаємо, Вищий земельний суд Дюссельдорфа ухвалив рішення за скаргою компанії-оператора “Північного потоку-2” на Федеральне мережеве агентство Bundesnetzagentur. Зазначається, що компанія-оператор має бути незалежною від “Газпрому”.
Раніше стало відомо, що США і Німеччина досягли угоди, яка дозволяє завершити будівництво російського газопроводу “Північний потік-2”.
Щодо питання російського газогону очільник Міністерства закордонних справ Польщі Збігнєв Рау заявив, що Німеччина повинна компенсувати Україні дефіцит безпеки в регіоні, який спровокує запуск російського геополітичного проєкту “Північний потік-2”.
Австрія закликала ввести в експлуатацію “Північний потік – 2”
До слова, одразу три кандидати на посаду канцлера Німеччини заявили, що ФРН має подбати про захист інтересів України з огляду на реалізацію проєкту “Північний потік-2”.
Раніше держсекретар США Ентоні Блінкен на зустрічі з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель закликав німецьку сторону вжити можливих заходів, аби знизити ризики, які для України несе газогін “Північний поток-2”.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post У МЗС пояснили, чому досі немає нових санкцій проти “Північного потоку-2” appeared first on Прямий.
Схожі новини
Не тих судять: переслідування бойових офіцерів вилізе боком чинній владі
В одній з областей України запрацювала оновлена система повітряних тривог
Чекаємо верблюдів і антидронових оленів: як росіяни використовують віслюків на фронті