В Україні затримали 15-річного підлітка, який створив сайт, що дизайном повторював “Дію” та продавав документи, зокрема ID-паспорти і сертифікати вакцинації від COVID-19
Про це повідомили у пресцентрі Миколаївської обласної прокуратури.
У відомстві пояснили, що хлопець за гроші (від 250 до 650 грн) надавав доступ до сайту, що повторює за дизайном застосунок “Дія”. У спеціальному редакторі за бажанням клієнтів він міг створити фальшиві копії COVID-сертифікатів.
Розробнику фейкової “Дії” пропонують роботу у Мінцифри
“Кошти поступали на його електронний гаманець одного з платіжних сервісів країни-агресора, з якого потім підліток виводив кошти на картковий рахунок. Після оплати він надсилав замовнику архів з програмним забезпеченням, клієнту лише залишалось його інсталювати на власний смартфон”, – резюмують у прокуратурі.
Зазначається, що сайті було авторизовано понад 1000 користувачів.
У пресцентрі відомстві додали, що у результаті санкціонованого обшуку правоохоронці знайшли на комп’ютері та смартфоні юнака вихідні файли фейкового мобільного додатку “Дія”, листування з покупцями та відомості про його продаж і отримані кошти.
Наразі відкрите кримінальне провадження за ч. 1 ст. 361 КК України (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку). Санкція статті передбачає до трьох років позбавлення волі.
Раніше невідомі розробили фейкову копію застосунку “Дія” для створення підроблених паспортів і COVID-сертифікатів. Тоді у Мінцифри заявили, що для таких “умільців” можуть розробити новий електронний документ – “паспорт ув’язненого”.
Крім того, Міністерство охорони здоров’я вимагало відсторонити від роботи керівників 15 медичних закладів, де підозрювали підробку сертифікатів про вакцинацію проти COVID-19.
До того ж Україні спростили процес генерації COVID-сертифікатів у мобільному застосунку “Дія”. Відтепер документ про вакцинацію можна отримати без Photo ID.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post У Миколаєві 15-річний юнак створив фейкову “Дію” для продажу фальшивих COVID-сертифікатів appeared first on Прямий.
Схожі новини
Сенат США ухвалить законопроєкт про допомогу Україні за скороченою процедурою
Росіяни протягом доби обстріляли 11 громад Сумщини, є руйнування та поранені
Прогнози The Sun і новий наступ РФ на Харків…