fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

У МОЗ пояснили, як дтп опинились у переліку “побічних” дій після щеплення проти covid-19

Фото - izvestia.kharkov.ua

У перелік «несприятливих подій після імунізації» (або «побічки») входять усі події у період 30 днів після щеплення проти COVID-19. Водночас вони необов’язково пов’язані із самою вакцинацією. Наприклад, у перелік може входити навіть інформація про ДТП після щеплення.

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

Там пояснили, що береться до уваги будь-яка несприятлива з медичної точки зору подія після імунізації. Вона необов’язково має причинно-наслідковий зв’язок із використанням вакцини. Тобто до НППІ можуть зарахувати будь-яку несприятливу або ненавмисну ознаку, відхилення у результатах досліджень, симптоми захворювання тощо.

До «серйозних» НППІ зараховують такі, що становлять загрозу для життя, потребують госпіталізації або збільшення терміну госпіталізації пацієнта, спричиняють стійку або значну непрацездатність чи інвалідність або призводять до смерті.

За даними Державного експертного центру МОЗ, ризик виникнення НППІ є рідкісним і становить менше ніж 1%. Більшість зафіксованих в Україні реакцій були несерйозними, і виникнення їх не є протипоказанням для введення наступних доз вакцини. Частіше несприятливі реакції після вакцинації спостерігалися у жінок (50-60%) та лише у приблизно 30% чоловіків.

Нагадаємо, пандемія коронавірусу забрала життя понад п’ять мільйонів людей. 

Про це повідомив американський Університет Джонса Хопкінса, який підсумовує дані федеральної та місцевої влади, а також ЗМІ та інших відкритих джерел.

При цьому на думку експертів, реальна ситуація виглядає набагато драматичнішою: кількість людей, які померли від ковіда, може досягати 15 мільйонів. Справа в тому, що офіційна статистика ґрунтується на підрахунках, проведених у лікарнях. Однак багато інфікованих помирають удома; їхні імена не потрапляють до списків. Особливо це стосується найбідніших країн.

Поділитися цією публікацією